Zavrieť

Porady

Interná smernica - účtovanie zásob

Vypracovávam si internú smernicu ohľadom účtovania zásob a poprosil by som Vás o jej posúdenie poprípade čo tam mám ešte doplniť alebo vynechať.

INTERNÁ SMERNICA
č. 1
vypracovaná v zmysle zákona č. 431/2002 Z.z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov a v zmysle Opatrenia MF SR č. MF/27076/2007-74 z 13.decembra 2007.

Názov smernice

Účtovná jednotka


Účinnosť


Účel smernice
Účelom tejto smernice je upresnenie účtovanie zásob priamo do spotreby v podmienkach účtovnej jednotky.

Postup v oblasti účtovania zásob
1.Účtovná jednotka hmotný majetok - hnuteľné veci s ocenením do 30 000 Sk – 996 eur a s dobou použiteľnosti dlhšou ako jeden rok neúčtuje v knihe zásob ale v pomocnej evidencii – kniha drobného majetku vedenej v elektronickej forme.
Predmetný majetok bude účtovaný v peňažnom denníku ako materiál.

2.Účtovná jednotka hmotný majetok - hnuteľné veci a s dobou použiteľnosti najviac jeden rok bez ohľadu na ich obstarávaciu cenu neúčtuje v knihe zásob ale priamo do spotreby.
Predmetné majetok bude účtovaný v peňažnom denníku ako prevádzková réžia.

Zoznam vecí, ktoré budú účtované priamo do spotreby bez zaúčtovania na sklad
a)Režijný materiál ( etikety, visačky, splinty, ihly do splintovacej pištole, pásky do ERP, ...... )
b)Materiál na balenie tovaru ( PVC tašky a sáčky )
c)Kancelárske potreby
d)Hygienické, čistiace prostriedky a potreby
e)Režijný materiál, nakúpený na opravu a údržbu majetku účtovnej jednotky
f)Režijný materiál bežnej spotreby
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    treba na všetko zvlášť smernicu, alebo keby bola jedna smernica na vedenie celého jednoduchého účtovníctva? zatiaľ som nenašla.

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Zdravím! Nájde sa ochotný človek, čo nám ukáže, ako má vyzerať interná smernica pri účtovaní materiálu priamo do spotreby v JÚ? Ďakujem

    Sionel je offline (nepripojený) Sionel

    Sionel
    Ja som tu kedysi natrafila na takú smernicu, ale nie som si istá, či je správna. Prikladám.

    Interná smernica - účtovanie zásob

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.