Zavrieť

Porady

Môžem mať dve práce keď sa mi smeny prekrývajú?

Pracujem na dohodu o pracovnej činnosti podľa ktorej mám pracovať v utorky a štvrtky. Po dohode so zamestnávateľom môžem pracovať v iné dni, len v mesačnom výkaze musím uvádzať že som pracovala v utorok a vo štvrtok ako je to v dohode. Mám nastúpiť do novej práce, kde mi budú smeny vychádzať aj na utorky a štvrtky, môžem aj naďalej ostať pracovať na tú dohodu?
misoft Hmmmm.... a kto bude za teba pracovať v druhej práci, keď budeš aj v prvej práci? Alebo si sa klonovala? Alebo si myslíš, že zamestnávateľ ťa bude platiť len za to, že si "akože" v práci?

ZOBUĎ SA!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Nemôžeš v ten istý čas a v ten istý deň pracovať na 2 pracoviskách, dohodni sa so zametnávateľom, že v Dohode o pracovnej činnosti bude uvádzať len hodiny za týždeň a nie konkrétne dni.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Mila123, afrikánka, Tweety, Mária27, Anika61, Terezia13
    Neužitočné (1)
    5
    romana147 Ibažeby mal ruky ako Saxana
    terezamaria Neužitočné? Dúfam, že potešilo .....

    tRO je offline (nepripojený) tRO

    tRO
    Ja by som do takejto motanice nešla. Papier všetko znesie. Ale je to proti všetkým predpisom v pracovno-právnej ako i mzdovej oblasti. Čo ak sa ti stane pracovný úraz v deň, keď si nemala pracovať a pracovala si. V prvom rade sa čudujem zamestnávateľovi, že ide do takéhoto rizika.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    neviem, ako si to predstavuješ, to jeden zamestnávateľ ti bude písať, že si v práci a smenu budeš "točiť" u toho druhého? mala si ho požiadať hneď, ako ti robil zmluvu, ale skús požiadať o zmenu a uvidíš

    Môžem mať dve práce keď sa mi smeny prekrývajú?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.