Zavrieť

Porady

Registratúrny poriadok a SZČO

ahojte všetci

chcem sa spytat na registratúrny poriadok a plan. Robim učtovníctvo malemu zivnostníkovi (maliar - natierac) aj oni musia mat registratúrny poriadok. Ma vnútropodnikovu smernicu, kde je popisana aj archivácia dokladov..
Pozerala som to v staršich prispevkoch, na raz som nasla ze ju musia mat len PO a potom ze aj FO. Tak neviem.

Dakujem velmi pekne za radu
PS: ak musi byt, nema niekto nahodou vzor? vobec netusim ako to ma vyzerat.
dik moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    ...........................
    Ok, ked takyto registraturny poriadok a plan spravim, musim ho dat aj niekde potvrdit? Od akeho terminu je to povinne?
    dik moc

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Registratúre veľmi nerozumiem, ale skús popozerať napr. tu http://www.porada.sk/search.php?searchid=1882858 . Porada je toho plná. A hlavne si pozri príslušný zákon : Zákon o archívoch a registratúrach 395/2002
    ahojte,

    tak som volala na archiv do Trnavy (tam spadam ja) ohladne toho registraturneho poriadku a planu. SZCO si tento plan moze urobit sama, podla toho metodickeho pokynu (je na stranke min. vnútra) a ak sa ho bude drzat, nemusi to ist potvrdit ani na archiv. Iba pri likvidacie sa ho ma drzat a dodrziavat tie predpisy...

    Pekny den

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    A pripojím - nič, bez odobrenia štátneho archívu - nelikvidujte. Či už ste FO, alebo SRO. Na likvidáciu musí dať archív súhlas a skôr ako ho dajú, prídu si doklady skontrolovať a prípadne v nich vyhladať niečo, čo by malo z archívneho pohľadu význam a trebalo by to uložiť do št.archívu.

    mary1 je offline (nepripojený) mary1

    mary1
    prosba adresovaná "Janulkajurczak"

    Chcela by som Ťa poprosiť, či by si mohla pripojiť súbor s vnútropodnikovou smernicou.

    Veľmi pekne ďakujem.

    Registratúrny poriadok a SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.