Zavrieť

Porady

zrušenie členstva v SRRZ

Dobrý deň, som predsedom RRZ pri ZŠ. Radu rodičovského združenia máme riadne registrovanú na MV SR od roku 2002. Zároveň som sa dozvedela - po obdržaní Upomienky zo strany SRRZ - že dĺžime na členských príspevkoch ako riadny člen SRRZ, kde sme asi ako RRZ súbežne registrovaní (? asi, lebo žiaden doklad o Registrácii ani nič potvrdzujúce členstvo som v zdedenej agende nenašla). Je vôbec možné byť zložkou SRRZ a zároveň samostatnou PO (občianskym združením)? Ako mám vyriešiť túto komickú situáciu? Platiť príspevok za NIČ mi pripadá viac ako zbytočné. My máme svoje IČO, DIČ a sme pravidelne registrovaní u notára ako poberatelia 2% z daní. Mám teda oficiálne požiadať o výmaz členstva v SRRZ? Často sa píše o vysporiadaní nejakého "majetku" so SRRZ, ale akého, ako ho identifikujem, keď už od roku 2002 sme samostatní? No veľa otázok, strašná situácia, ale napriek tomu prosím o radu a verím, že z toho spoločne vykorčuľujeme...ďakujem za váš čas, názory, rady a praktické skúsenosti...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Tu sú stanovy http://www.srrz.sk/index.php?poc=no&subor=stanovy

    Vyžiadaj si zaslanie kópie prihlášky do ich občianskeho združenia. A dátum úhrady zápisného a členských príspevkov - porovnáš to s účtovníctvom.

    " 2) O prijatí za clena rozhoduje predsedníctvo SRRZ na základe písomnej prihlášky podpísanej štatutárnym predstavitelom danej organizácie.
    3) Clenstvo vzniká pridelením evidencného císla SRRZ a uhradením zápisného a clenského príspevku vo výške stanovenej snemom SRRZ.
    4) Dokladom o clenstve je potvrdenie vydané SRRZ. Toto potvrdenie je SRRZ - RZ povinné vrátit pri ukoncení clenstva v SRRZ."

    zrušenie členstva v SRRZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.