Zavrieť

Porady

PN-ka Problém

Mám veľký problém s ktorým si neviem dať sama rady a preto sa pítam Vás moji poradcovia:Zamestnanec u nás nastúpil do práce 19.02.2007 tak odpracoval iba 10 dni a dnes mi oznámil že je na PN-ke od 05.03.2007 a teraz čo stým v poriadku do 10 dni platim ja ,ale z akého vym.základu mam mu to platiť a oznamil že to bude trvať viac ako 10 dni pomožte mi prosiiiiiiiiiim
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Myslím si že z predpokladaného mesačného príjmu. Nie z príjmu za tých desať dní, ale aký príjem by bol dosiahol, keby bol robil celý mesiac.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Tak ako píše wagner. Ak ma na zmluve fixný plat tak z toho alebo podľa počtu predpokladaných hodín koľko by odpracoval za celý mesiac. Po 10 dˇoch pošleš kladenku na SP a uvedieš vymeriavací základ. Pri najhoršom sa ho opýtaš koľko odstal a spatne si to odkontroluješ ako počítali na SP

    Oľa je offline (nepripojený) Oľa

    Oľa
    rozhodné obdobie: od 19. 2. do 28. 2. 2007. Výpočet denného VZ na nemocenské na 4 des. miesta: dosiahnutý príjem/počet odpracovných dní rozhodného obdobia, z toho 25% za prvé 3 kalendárne dni a 55% za 4. - 10.kal. deň PN.
    § 54
    Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu

    (2) Ak poistencovi vzniklo nemocenské poistenie
    b) v kalendárnom roku, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť, potreba ošetrovania fyzickej osoby uvedenej v § 39 ods. 1 písm. a) alebo potreba starostlivosti o dieťa uvedené v § 39 ods. 1 písm. b), v ktorom došlo k preradeniu zamestnankyne na inú prácu alebo v ktorom vznikol nárok na materské, rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie od vzniku nemocenského poistenia do konca kalendárneho mesiaca predchádzajúceho kalendárnemu mesiacu, v ktorom vznikla dočasná pracovná neschopnosť, potreba ošetrovania fyzickej osoby uvedenej v § 39 ods. 1 písm. a) alebo potreba starostlivosti o dieťa uvedené v § 39 ods. 1 písm. b), v ktorom došlo k preradeniu zamestnankyne na inú prácu alebo v ktorom vznikol nárok na materské,
    Naposledy upravil Oľa : 05.03.07 at 20:01

    zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

    zsazsula
    dakujem Vám veľmi pekne porada mi veľmi veľa pomáha a ešte niečo do koľkých dni treba oznámiť zdravotnej poisťovni PN-ku

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    zsazsula Pozri príspevok
    dakujem Vám veľmi pekne porada mi veľmi veľa pomáha a ešte niečo do koľkých dni treba oznámiť zdravotnej poisťovni PN-ku
    Zmenu platiteľa poistného treba do ZP oznámiť do konca kal. mesiaca nasledujúceho po mesiaci , v ktorom ku zmene došlo.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Oľa Pozri príspevok
    rozhodné obdobie: od 19. 2. do 4. 3. 2007...
    Ak platia údaje z úvodného príspevku (vznik PP 19.2.2007, začiatok PN 5.3.2007), k takémuto rozhodnému obdobiu sa podľa platného zákona nedokážem "dopracovať". Nech čítam zákon akokoľvek.

    Oľa je offline (nepripojený) Oľa

    Oľa
    súhlasím a ospravedlňujem sa za poskytnutie zmätočnej rady, dúfam že už som to napravila

    zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

    zsazsula
    Ahojte ďakujem za rady,ale nedalo mi a dnes som bola na soc.poist., a povedali mi že za VZ mám brať prijem za február / počet kalendarných dni od 19.02

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.