Zavrieť

Porady

Danove priznanie v SR, pracoval som v CR teraz v DE ako nato?

Dobry den.

Rad by som poprosil o radu pri vyplnovani a podavani DP na Slovensku.
Popripade prosim o opravu tvrdeni ktore som nazbieral po internete.

V r.2010 som od 1. 1.2010 do 12.10.2010 pracoval v CR
od 13.10.2010 do 31.12.2010 som pracoval v DE kde nadalej pracujem.

Na danovom urade v mieste bydliska mi bolo zdelene ze aj ked mam 0,- prijem na Slovensku, musim podat danove priznanie. Kde mi vyde 0.

V CR zamna predchadzajuci zamestnavatel podal danove priznanie za obdobie kedy som bol uneho zamestnany. A dostal som potvrdenie o zdanitelnych prijmoch zo zavislej cinnosti ... z ktoreho pouzijem data pre slovenske danove priznanie.

V Nemecku je to trosu zlozite som totiz druhy zamestnavatel ktoreho firma ma a k tomu este cudzinec. Zamestnavatel je hent aj uctovnik a vseko s tym spojene a trosku ma s tym problemy za zorientovat, aspon podla mna. Tak mi zatial nevie odpovedat na moje otazky (nemam nervy nato cakat az on nieco niekedy zisti a da mi vediet), ktore su:

1 . Ako je to s danovim priznanim v Nemecku? Co som porozumel, tak ze jednoduche si spravi ich urad "DATEV", a ak chcem ziadat o vratenie preplatkou tak si nato musim niekoho najat a on mi to za poplatok vypracuje. ???
- oplati sa mi ziadat o vratenie ked som pracoval len 2,5 mesiaca ?

V SR pre podanie danoveho som zatial som dostal len jeden vypis z nemecka a to " Lohnkonto" formular z neho viem Hrubu mzdu - Cize sucet je zaklad dane. Ale neviem ako vyratam uhrn povinneho pojistneho. Kedze su tam mam uz len "cisty zisk" a "celkove zrazky" (kde tie zrazky su sucet "dani" a dakeho "socialny fond" ???
Mozem dat do kolkonky uhrnu povinneho pojistneho celu ciastku "Dani" ? alebo sa to dako vyratava?


Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    v tomto hektickom období Vám doporučujem oznámiť DÚ odloženie DP A do 30.6. a potom, po 1.4.2011 sa poradiť fyzicky s účtovníčkou, je u Vás príliš veľa otázok na 24.3.

    bezdak69 je offline (nepripojený) bezdak69

    bezdak69
    Nevie mi niekto poradit ktore hodnoty z tohto dokumentu mam pouzit do Slovenskeho danoveho?

    A ak mam na Slovensku prijem 0,-eur, mozem si poziadat o vratenie dani zaplatenych na urokoch (stavebko)

    Pripadne nieje tu niekto kto by to vsetko zamna spravil DE+SK?, urcite sa dohodneme.
    screenshot.29-04-2011 09.25.41.jpg  
    screenshot.29-04-2011 09.25.53.jpg  
    screenshot.29-04-2011 09.26.44.jpg  
    screenshot.29-04-2011 09.32.36.jpg  
    1/1

    Danove priznanie v SR, pracoval som v CR teraz v DE ako nato?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.