Zavrieť

Porady

KNIHA OSTATNYCH ZAVAZKOV

Ahojte poradaci, prosím vás vie mi niekto poradiť?
Po ročnom prevode v MRP DOSS mi v knihe ostatných záväzkov zostali nahodené aj záväzky už zaplatené v roku 2005. Mám ich tam nechať alebo to mám zmazať?
Ak ich zmažem /teda tie zapalténé/ prečísluje mi to automaticky kniho ostat. záväzkov?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Lydinka, neprečísluje, zostanú Ti poradové čísla, tak ako si ich mala.
    Ja to riešim tak, /pretože na začiatku roka tam mám minimum neuhradených záväzov, že to celé zmažem a tie nezaplatené znovu nahodím.

    A ďalšia chyba, ktorá tam je, že pri uzavretí roka, sa Ti do "Počiatočných stavov" nahodia iba záväzy z prijatých faktúr a zostatok ostatných záväzkov sa tam neprevedie - tak si to mrkni a oprav si počiatočný stav, podľa konečného stavu /z výkazu o záväzkoch/ podľa predchádzajúceho roka.

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    Muška
    Lydinka, neprečísluje, zostanú Ti poradové čísla, tak ako si ich mala.
    Ja to riešim tak, /pretože na začiatku roka tam mám minimum neuhradených záväzov, že to celé zmažem a tie nezaplatené znovu nahodím.

    A ďalšia chyba, ktorá tam je, že pri uzavretí roka, sa Ti do "Počiatočných stavov" nahodia iba záväzy z prijatých faktúr a zostatok ostatných záväzkov sa tam neprevedie - tak si to mrkni a oprav si počiatočný stav, podľa konečného stavu /z výkazu o záväzkoch/ podľa predchádzajúceho roka.
    Velmi pekne dakujem MUSKA

    KNIHA OSTATNYCH ZAVAZKOV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.