Zavrieť

Porady

Aka mzda pre dohodara aby som neporusila zakon?

Dobry den mam zamestnanu dochodkynu na DVP mozem jej davat mesacny plat alebo to treba nejak vypocitat hodinovo a ci je treba viest pre nu knihu dochadzok.Dakujem.Mozem uzavriet pre tu istu dochodkynu dve dohody o pracovnej cinnosti aby mohla pracovat viac ako 10 hodin tyzdenne?
Naposledy upravil zabka3 : 08.05.13 at 16:08 Dôvod: Doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Zamestnancovi na dohodu o VP by si nemala dávať "hodinovku", ale cenu za celkovú vykonanú prácu. Dochádzku samozrejme, je potrebné viesť, ako budeš vedieť, že koľko má odrobené? A o akú dohodu ide? S pravid. alebo nepr. príjmom? Pretože pri nepr. príjme platíš menšie odvody o 2,4%. A nezabudni, že aj dohodári musia mať minimálnu mzdu.
    zabka3 Minimalnu mzdu je treba platit aj ked je na starobnom dochodku?Je to s pravid.primom len jeden mesiac je roboty viac tak ju potrebujem viac a niekedy je menej.Riadne ma vzdy zaplatene odvody do sp a aj dan.
    mondes Áno, nakoľko má dohodu o VP, tak podľa nového zákonníka práce musí mať minimálnu mzdu. Na hodinu to je 1,941 Eur.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Hm... ako bez knihy dochádzky určíš koľko hodín odpracovala pre teba? . A iste ju máš zamestnanú na DVP?
    Mala by si mať určenú hodinovú mzdu ... lebo na DVP môže odrobiť ročne 350 hodín.

    Aka mzda pre dohodara aby som neporusila zakon?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.