Zavrieť

Porady

Návšteva lekára - priepustka

Ahojte, prosím o radu, či môžem uznať priepustku od zahraničného lekára, konkrétne zubár zo Srbska.
7 komentárov     zbaliť
veronikasad predpokladám, že zubár má ambulanciu n SK
ivka70 preco?
veronikasad Lebo neviem či sa niekomu chce chodiť do Srbska
ivka70 Uz som dolu pisala: co ked je to Srb, pracujuci na Slovensku. Nemusi snad menit zubara, ak navstevu lekara pocas turnusov zvlada aj doma ...
veronikasad hej, čítala som ... Ja mám zubára - podla obvodu - Ukrajinca, zatial k nemu nechodím
macula zubár má ambulanciu v Srbsku (je to slovák žijúci v Srbsku) a zamestnanec tam chodí kvôli cenám, ktoré sú tam neporovnateľne nižšie (zubné implantáty, samozrejme, že by tam nešiel kvôli kazu)
ivka70 no, ak si k tomu prirata cenu cesty, ktoru musi aj parkrat absolvovat, mozno to ani nevyjde ovela lacnejsie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Je snad niekde definivane ze musi ist o navstevu lekara len na SK?
    Nie je. Samozrejme, ze mozes uznat aj lekara zo Srbska.
    (napr.cezhranicni pracovnici maju lekarov len vo svojej krajine a pracuju na SK, ti by mali ake potvrdenia priniest?)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    macula Ďakujem za uistenie.
    Chobot Na toto asi legislatíva nemyslela, lebo podľa ZP musí zamestnávateľ uznať čas výkonu ako aj cestu tam a späť. Takže zamestnancovi ospravedlní a preplatí neprítomnosť 3 dni? Lebo deň bude cestovať do Srbska, bude tam mať výkon 2 hodiny a potom deň bude cestovať späť.
    mari2x vraj je to slovák a robí v srbsku, takže cesta k lekárovi = do hodiny
      zbaliť

    mari2x je offline (nepripojený) mari2x

    mari2x
    Ja mám zubárku asi 60 metrov.
    Ale ak je niekto fajnový a MUSÍ zubára, nech ide (aj vyše 600 km) za svoje!

    Návšteva lekára - priepustka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.