Zavrieť

Porady

odborna sposobilost pre ucenie anglictiny na strednej skole

Vychadzam z toho, ze ucitel na strednej skole (ukoncene VS vzdelanie 2.st.na ped.f.) - ma zaujem si doplnit odbornost o predmet ang.jazyk. Dostala som k tomuto 2 vyjadrenia a neviem, ktore je spravne.:
- da sa to jedine dalsim studiom na prislusnej vysokej skole (2-3 rocnym) - odvolavaju sa na novy zakon o ped.zamestnancoch
- da sa to aj na vybranych jazykovych skolach zlozenim statnice na urovni c1- udajne to uvadzaju tieto jaz.skoly

Vie mi niekto povedat, kt. verzia je spravna?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    gabikao Pozri príspevok
    a sme doma presne takto som bola na tom aj na zaciatku

    ktora verzia je teda spravna?
    Neviem či ti to pomôže, ale skúsim.

    Vo vyhláške č. 437/2009, ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických a odborných zamestnancov v časti VII.- učiteľ akademických(všeobecnovzdelávacích) predmetov strednej školy časť A Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa - bod 17:
    len na vyučovanie cudzích jazykov aj
    a) VŠ vzdelanie II. stupňa a absolvovanie štátnej záverečnej skúšky z príslušného jazyka na pedagogických fakultách, na katedrách jazykov univerzít alebo
    b) VŠ vzdelanie II. stupňa a absolvovanie štátnej jazykovej skúšky na štátnej jazykovej škole alebo jazykovej škole, ktorá má na to oprávnenie, alebo
    c) VŠ vzdelanie II. stupňa- v študijnom odbore učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov a osvedčenie o zložení skúšky z príslušného jazyka pred akreditačnou komisiou v Štátnom pedagogickom ústave v Bratislave alebo metodicko-pedagogickom centre, alebo
    d) VŠ vzdelanie II. stupňa získané v učiteľských študijných programoch a štúdium cudzieho jazyka formou rozširujúceho štúdia alebo VŠ vzdelanie II. stupňa získané v neučiteľských študijných programoch a doplnenie pedagogickej spôsobilosti a štúdium cudzieho jazyka formou rozširujúceho štúdia (novelizovné vyhláškou 366/2010)

    z týchto štyroch variant, ktorá koľvek môže byť.

    Tezaurus je offline (nepripojený) Tezaurus

    dobra otazka Tezaurus
    spravna je prva verzia. Statna jazykova skuska na jazykovej skole postacuje iba pre zakladne skoly.

    odborna sposobilost pre ucenie anglictiny na strednej skole

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.