Zavrieť

Porady

spoluúčasť uhradiť???

prosím Vás máme poistený tovar pri preprave, stala sa nehoda a poisťovňa preplatila škodu, ktorú sme spôsobili inej firme za nás a nám dala ešte doplatiť tej firme spoluúčasť keďže v zmluve to tak máme ako to zaúčtujem na aký účet 549/379 a uhradím alebo na 548/379 alebo na aký účet ide zaplatenie spoluúčasti inej firme a bude to vôbec náš náklad ale asi hej keď v zmluve je tak uvedené že 10% je naša spoluúčasť a tu sme v prípade poškodenia povinný uhradiť my ako poistený??? prosím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    no presla som vsetko ale nic som v tych pripevkoch nenasla co by som chcela aky ucet pouzit a ci to je naklad firmy?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nejdem lustrovať, či to tam je alebo nie je, ale pamatam si, že sa to tu preberalo dosť podrobne, takže skús hľadať aj ty v iných témach..
    nejde o klasickú poistnú udalosť, možno tie príspevky sú naozaj mimo témy......
    548/379 a je to daňový náklad.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    hladala som len nejako na nic som nenadabila tak hlavne mi slo o to ci to je nas danovy naklad dik

    spoluúčasť uhradiť???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.