Zavrieť

Porady

Rušenie inšpekčných kníh

Ahojte
Dnes som sa dozvedela, že vraj sa od 1. októbra 2007 ruší povinnosť viesť inšpekčnú knihu. Povedala nám to dnes pani na živnostenskom. Treba ju však archivovať 10 rokov.
Máte niekto podobnú potešujúcu informáciu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Je to tak od 1.10.2007 sa Inšpekčné knihy rušia . Pred týždňom som mala kontrolu zo ŽÚ a ešte si spravili do IK posledný zápis

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Asi v novom znení živnostenského zákona po novele, platnej od 01.10.2007.

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Julia9 Pozri príspevok
    Zitka a nevieš náhodou, kde by som to našla aj čierne na bielom...?
    V § 30 sa vypúšťa odsek 6. Tento odsek už od 1.10.2007 neplatí.

    (6) V prevádzkarni a na trhovom mieste 36a) musí byť inšpekčná kniha autorizovaná živnostenským úradom, do ktorej kontrolné, inšpekčné a dozorné orgány vykonávajú záznamy a zapisujú prípadné zistenia a prijaté opatrenia. Platí to aj v prípade, ak podnikateľ zriadi združenú prevádzkareň alebo viac prevádzkarní v priestoroch, ktoré majú spoločné súpisné číslo a orientačné číslo. 36b) Náležitosti inšpekčnej knihy, spôsob jej autorizácie a podrobnosti o údajoch do nej zapisovaných upraví všeobecne záväzným právnym predpisom Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky.

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    Aj ja sa pripájam. Je to na 100 %, pretože presne včera som bola na zivn. úrade, chcela som potvrdiť inšp. knihu a bolo mi povedané, že to už nie je potrebné.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Len som zvedavý ako a kam budú robiť zápis z kontroly.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Anja111 Pozri príspevok
    Asi ho budú posielať poštou, alebo si budeme chodiť preň k nim...
    To je pravda, len tým pádom nemám možnosť k tomu vyjadriť sa na mieste, prípadne vzniesť námietky voči konaniu kontrolóra. Lebo ak zápis sa bude robiť dodatočne, na všeličo sa môže pozabudnúť.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    smith Pozri príspevok
    To je pravda, len tým pádom nemám možnosť k tomu vyjadriť sa na mieste, prípadne vzniesť námietky voči konaniu kontrolóra. Lebo ak zápis sa bude robiť dodatočne, na všeličo sa môže pozabudnúť.
    Že by to bolo zámerom? Uvidíme...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    alebo nárast burokracie. DOteraz si mohol priamo do IK uviesť svoje námietky. Takto bude treba čakať na zápis, a listom písať námietky, odvolania atď...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.