Zavrieť

Porady

Staré parkety - opraviť, alebo vymeniť ?

Máme starú parketovú podlahu z pero-drážkových bukových parkiet, ktoré sú lepené smolou na DDN-Hobra dosky, ktoré sú zas položené na škvárovom podklade. Parkety sú už rozídené a prepadnuté, takže by bolo potrebné vymeniť pod nimi podklad a nanovo ich zložiť. Samotné parkety sú však zachovalé a pomerne pekné, stačilo by ich potom prebrúsiť a nalakovať.

Majstri podlahári – oplatí sa ( z hľadiska nákladov a prácnosti ) opravovať ( nanovo poskladať ) starú parketovú podlahu, alebo je lepšie ju výmeniť za novú ?

Rozdiel je v tom, že v prípade pokládky nových parkiet, sú tu náklady na kúpu nových parkiet a naopak, v prípade opravy starých parkiet sú tu náklady na ich čistenie.

Aké sú možnosti čistenia spodnej lepenej plochy parkiet od smoly a kúskov DDN-dosky ? Je na to nejaký stroj ?

Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kutilko je offline (nepripojený) kutilko

    kutilko
    No možnosti moc niet.Mechanicky ich očistit,horucovzdušnou pištolou len celkom odolné kusy.Staré parkety su porovnatelne lepšej kvality,a aj hrubšie,aspon tak je to vo väčšine prípadov.Čo sa týka nákladov tak staré vychadzaju o cenu nových lacnejšie,ale pracnejšie o to čistenie...dôkladné.Ostatné je už na cene za brúsenie,tmelenie,lakovanie na jednej úrovni.Určite vám bude chýbat pár kusov na doloženie za poškodené či chybajuce parkety

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    xfg Pozri príspevok
    Máme starú parketovú podlahu z pero-drážkových bukových parkiet, ktoré sú lepené smolou na DDN-Hobra dosky, ktoré sú zas položené na škvárovom podklade. Parkety sú už rozídené a prepadnuté, takže by bolo potrebné vymeniť pod nimi podklad a nanovo ich zložiť. Samotné parkety sú však zachovalé a pomerne pekné, stačilo by ich potom prebrúsiť a nalakovať.

    Majstri podlahári – oplatí sa ( z hľadiska nákladov a prácnosti ) opravovať ( nanovo poskladať ) starú parketovú podlahu,
    ...noooooo , ja by som si poriadne rozmyslel ...
    alebo je lepšie ju výmeniť za novú ?
    ...asi aj hej ...
    Rozdiel je v tom, že v prípade pokládky nových parkiet, sú tu náklady na kúpu nových parkiet a naopak, v prípade opravy starých parkiet sú tu náklady na ich čistenie.

    Aké sú možnosti čistenia spodnej lepenej plochy parkiet od smoly a kúskov DDN-dosky ? Je na to nejaký stroj ?

    Ďakujem za odpoveď.
    Je síce pravdou , že ja som MUSEL , nakoľko ma vytopilo ( viď následky a výsledok po oprave ).......no aj tak , viď vyššie odpoveď...
    IMAG1099.jpg  
    IMAG1078.jpg  
    1/1

    Staré parkety - opraviť, alebo vymeniť ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.