Zavrieť

Porady

materiál - výroba - výrobok/tovar

ahoj všetci. veľmi by som potrebovala poradiť s takýmto problémom:
nakúpili sme materiál, ktorý sme postríhali a jedna pani nám jeho zošitím vytvorila určitý výrobok, tzn. materiál sme dodali my, službu vykonala iná "firma".
všetko som zaúčtovala nasledovne:
nákup materiálu 111/321
príjem materiálu na sklad 112/111
faktúra za šitie 518/321
moja otázka, s ktorou by mi asi najlepšie poradil niekto, kto pracuje s programom omega od krosu, pretože potrebujem vedieť, ako z tohto všetkého stvorím výrobok, ktorý budem môcť nasledovne faktúrovať nášmu odberateľovi. prosím, pomôžte mi s tým. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Nepoužívam modul sklad. Ale ak by som to mala riešiť, urobila by som výdaj materiálu (na spracovanie u "jednej pani") a po návrate by som už neprijala materiál (lebo ho nemám) ale výrobok ocenený cenou vrátane služby. Išlo by to ?

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Neviem presne aké má možnosti Omega čo sa týka skladu ale ja by som to asi riešila výdajom do vlastnej prevádzky, čiže 501/112 + služba 518/321 s analytikou zákazková kooperácia a na sklad by som naspäť prijala výrobok z vlastnej prevádzky teda vlastne tovar cez niektorú aktiváciu ale neviem či je tento postup správny.

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    DF 111,343/321
    Príjem materiálu na sklad 112/111
    výdaj materiálu zo skladu 501/112
    príjem výrobku na sklad 123/613
    výdaj výrobku zo skladu pri predaji 613/123
    OF311/602,343
    Na vlastné výrobky by som si zažila zvlášť sklad.
    Cena výrobku sa stanoví na základe kalkulácií

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ešte doporučujem vytvoriť osobitnú analityku na materiál daný na spracovanie inej účtovnej jednotke. Pri vrátení materiálu naspäť treba jeho cenu povýšiť o hodnotu služby a tak prijať naspäť do skladu a potom v tejto povýšenej cene vydať mat. do spotreby. A až potom treba vykázať produkciu vlastnej výroby 123/613, predaj výrobkov 613/123 a následne vystaviť odberateľskú faktúru 311/601 za predaj vlastných výrobkov. Účet 602 sa používa pri fakturácii služieb.

    kvietok je offline (nepripojený) kvietok

    kvietok
    ďakujem za postup, veľmi mi to pomohlo. ešte takáto otázočka: výrobok na sklad (123/613) prijímam za cenu materiálu + služby, ak uvažujem správne, že? a ešte takáto prosbička - existuje na kalkuláciu nejaké predpísané tlačivo?

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Kalkuláciu si musíš zostaviť sama. Produkciu oceňuješ vnútropodnikovými cenami v zmysle zákona o účtovníctve a postupov účtovania, ktoré platia pre výrobky vlastnej výroby. Cena výrobku zvykne obsahovať materiálové náklady, mzdové náklady a tzv. réžijné náklady v ocenení podľa charakteru výroby. Je na to dosť ťažko takto v skratke odpovedať. Každý si musí prispôsobiť cenu na svoje podmienky.

    materiál - výroba - výrobok/tovar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.