Zavrieť

Porady

Suplované hodiny

Príjemný deň, prosím poraďte. Mám 28 hodinový úväzok, po odchode štvrtákov mi ubudlo 7 hodín, odvtedy takmer denne suplujem. Nadriadený mi povedal, že tie hodiny mi nejdú do náhradného voľna, lebo mi ich dáva ako náhradu za štvrtákov. nesúhlasím s uvedeným tvrdením, nakoľko som štvrtácke hodiny mala ako nadpočetné (4hodiny), ďalšie nie. Prosím vás, ako majú byť teda evidované suplované hodiny po odchode štvrtákov, mám za ne nárok na náhradné voľno? Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie som odbornika na skolstvo, ale logicky nadpocetne mozu byt len hodiny oducene nad ramec stanoveneho tyzdenneho uvazku.

    ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

    medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac ivuliatko
    Ak máš 28-hodinový úväzok, znamená to, že 5 hodín si mala nadpočetných a platených ako nadčasy, teda s príplatkom. V súčasnosti učíš 21, takže teoreticky 2 hodiny chýbajú do základného 23-hodinového úväzku. Podľa mňa sú dve možnosti. Prvá - ak dostávaš aj naďalej zaplatených 28 hodín, v tom prípade musíš tých chýbajúcich 7 týždenne nahradiť suplovaním bez nároku na náhradné voľno. Druhá - každý týždeň nahradíš suplovaním len 2 hodiny, ktoré Ti chýbajú do základného úväzku, a dostaneš zaplatený len základný úväzok bez nadčasov. Určite máš nárok na to, aby každá hodina nad 23 týždenne bola zaplatená alebo na náhradné voľno. Neviem, ako je to u Vás, ale môžeme sa rozhodnúť, či si nadčasy necháme zaplatiť alebo si ich chceme šetriť ako náhradné voľno na prázdniny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.