Zavrieť

Porady

Platenie odvodov pri 2 pracach

Dobrý deň, mám otazku. Zamestnal som sa na TPP kde za mna riadne setko platia, odvadzaju. Popri tom pracujem aj ako viazaný fin. agent pre allianz (NIE ŽIVNOSŤ) a platim si odvody do zdravotnej a socialnej, a otazka znie : musim si platiti odvody do allianz ked uz raz za mna plati zamestnavatel z TPP?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Aký príjem=tržby a základ dane=rozdiel medzi príjmami a výdavkami z fin.činností si mal v roku 2011 ?

Jakub3791 je offline (nepripojený) Jakub3791

Jakub3791
no príjem necelých 1000€ za pol roka nakolko sa tomu venujem malo a za rok 2012

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Jakub3791 Pozri príspevok
no príjem necelých 1000€ za pol roka nakolko sa tomu venujem malo a za rok 2012
Príjem = zisk alebo tržby ? Odkedy platíš odvody do SP ? Kto ti robil daňové priznanie ?

Odkedy vykonávaš činnosť finančného agenta ?

Jakub3791 je offline (nepripojený) Jakub3791

Jakub3791
činnosť vykonavam od aprila tohto roka, cize danove som si este nerobil, odvody tiez platimo aprila ale len zdravotne lebo na socialne som 1,5 roka oslobodený a 1000€ je to co som zarobil, trzba pre allianz okolo 3500€

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Jakub3791 Pozri príspevok
činnosť vykonavam od aprila tohto roka, cize danove som si este nerobil, odvody tiez platimo aprila ale len zdravotne lebo na socialne som 1,5 roka oslobodený a 1000€ je to co som zarobil, trzba pre allianz okolo 3500€
Ak pracuješ popri zamestnaní, preddavky do zdr.poisťovne do konca roka 2013 platiť nemusíš. Mohol si si určiť vymeriavací základ nula. Vtedy ale treba počítať s nedoplatkom v ročnom zúčtovaní zdr.poistenia za rok 2012 aj 2013.

Jakub3791 je offline (nepripojený) Jakub3791

Jakub3791
takze ak budem aj nadalej pracovat v allianz popri TPP nemusim platiti nic? v allianz chcem pracovat do decembra 2012

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Jakub3791 Pozri príspevok
takze ak budem aj nadalej pracovat v allianz popri TPP nemusim platiti nic? v allianz chcem pracovat do decembra 2012
Sám od seba nemôžeš prestať platiť, ak si si určil VZ z minima. Treba isť do prísl. zdr.poisťovne a zmeniť si vymer.základ na nulu. Potom preddavky platiť nemusíš.

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Pri odvodoch do SP (aj v súbehu so zamestnaním), neplatí, že 1,5 roka si oslobodený. Ak tvoj príjem=tržby (nie zisk) presiahne 12-násobok min. vymer základu (12x393), od 1.7.2013 sa stávaš povinným platitelom odvodov, ak vykon činnosti neukončíš.

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Jakub3791 Pozri príspevok
takze ja sa spýtam do decembra si nemusim uz platit zdravotnu?
Nemusíš, ak budeš postupovať podla prísp. č. 8

Jakub3791 je offline (nepripojený) Jakub3791

Jakub3791
pre mňa je to cele španielska dedina , aj tak planujem ukoncit alianz, a tým to uzavriem no v roku 2013 musim dat danové priznanie to viem,

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Jakub3791 Pozri príspevok
pre mňa je to cele španielska dedina , aj tak planujem ukoncit alianz, a tým to uzavriem no v roku 2013 musim dat danové priznanie to viem,
Bol si osobne v zdr.poisťovni po začiatku výkonu činnosti FA, alebo si len začal platiť odvody ?

Jakub3791 je offline (nepripojený) Jakub3791

Jakub3791
bol som tam a dali mi proste cislo uctu a datum ku ktoremu to mam platiti tých 47,58€ a na soc. mi povedali ze mam prist o rok aj pol zatial nemusim platit sp, to som pracoval len v alianze no pred týzdnom som sa zamestal na tpp v inej firme a allianz stale mam.

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Jakub3791 Pozri príspevok
bol som tam a dali mi proste cislo uctu a datum ku ktoremu to mam platiti tých 47,58€ a na soc. mi povedali ze mam prist o rok aj pol zatial nemusim platit sp, to som pracoval len v alianze no pred týzdnom som sa zamestal na tpp v inej firme a allianz stale mam.
Zvýraznené si zabudol napísať na začiatku. Ak si nemal pracovný pomer, postup ZP bol správny - bol si povinný platiť preddavky. Choď do ZP s pracovnou zmluvou a požiadaj o zmenu VZ, za mesiac september (do 8.10.) zaplatíš pomernú čas, od 1.10.2012 predavky platiť nemusíš.

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Vylúčený člen Indeed
Veľa záleží od konkrétnej Zdravotnej Poisťovne,

najtolerantnejšia je jednoznačne UNION .

Jakub3791 je offline (nepripojený) Jakub3791

Jakub3791
sorry som sabudol napísať, aha tak s pracovnou zmluvou pojdem na ZP, a z SP to je podobne ak by som nahodou v allianz ostal aj nadalej?

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Jakub3791 Pozri príspevok
sorry som sabudol napísať, aha tak s pracovnou zmluvou pojdem na ZP, a z SP to je podobne ak by som nahodou v allianz ostal aj nadalej?
Postup pri SP máš v prísp. č. 9

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.