Zavrieť

Porady

Výmaz spoločníka z sro

Poprosím o radu.Uskutočňujeme na základe dohody výmaz spoločníka z sro.Máme tieto doklady:
1.Zápisnica z VZ + dodatok k SZ 2 x overené podpisy notárom
2.Nové znenie SZ 2x overené podpisy notárom
3.Zmluva o prevode obchodného podielu 2x overené podpisy notárom
4.Vyhlásenie konateľa o zmene rozsahu splatenia vkladov 1x podpis overený notárom
5.Tlačivo č.8 Návrh na vklad do OR /zmena/ 2 x overený podpis notárom
Kolok 66,-eur
SRO mala konateľa a jedného spoločníka a touto zmenou bude jednoosobová.Je to všetko,čo k tomu treba?Dakujem veľmi pekne za radu.
A ešte jeden dotaz.V tom tlačive č.8 sa dáva aj zmena rozsahu splatenia vkladu a kde?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    nie som detailista ivica sisolak
    nesúhlasím s mi_ke .. ak je v ZL napísané že na prevod obchodného podielu sa vyžaduje súhlas VZ, potom by o tom mal rozhodnúť jediný spoločník svojím rozhodnúť v rámci výkonu pôsobnosti VZ

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    § 115 ods. 2 z.č. 513/1991 Obchodný zákonník jasne hovorí:
    Spoločník môže previesť svoj obchodný podiel na inú osobu, ak to spoločenská zmluva pripúšťa. Spoločenská zmluva môže určiť, že na prevod obchodného podielu na inú osobu sa vyžaduje súhlas valného zhromaždenia.

    Ak je teda v Spoločenskej zmluve alebo Zakladateľskej listine požiadavka súhlasu VZ, tento súhlas musí predchádzať Zmluve o prevode obchodného podielu. Inak to registrový súd zamietne.
    V podstate to síce bude robiť jedna a tá istá osoba, terajší spoločník, ale vzhľadom na odlišné postavenie a právomoci spoločníka a VZ ten súhlas VZ bude potrebný.
    Naposledy upravil Mgr.Shrek : 21.04.10 at 11:37

    sisulasisa je offline (nepripojený) sisulasisa

    sisulasisa
    Nikto mi neodpovie?Prosím o odpoved,aby som si bola istá,že je to správne.Dakujem Vám.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    sisulasisa Pozri príspevok
    Poprosím o radu.Uskutočňujeme na základe dohody výmaz spoločníka z sro.Máme tieto doklady:
    1.Zápisnica z VZ + dodatok k SZ 2 x overené podpisy notárom
    2.Nové znenie SZ 2x overené podpisy notárom
    3.Zmluva o prevode obchodného podielu 2x overené podpisy notárom
    4.Vyhlásenie konateľa o zmene rozsahu splatenia vkladov 1x podpis overený notárom
    5.Tlačivo č.8 Návrh na vklad do OR /zmena/ 2 x overený podpis notárom
    Kolok 66,-eur
    SRO mala konateľa a jedného spoločníka a touto zmenou bude jednoosobová.Je to všetko,čo k tomu treba?Dakujem veľmi pekne za radu.
    A ešte jeden dotaz.V tom tlačive č.8 sa dáva aj zmena rozsahu splatenia vkladu a kde?
    SRO mala konateľa a jedného spoločníka a touto zmenou bude jednoosobová

    tomuto sa nedá rozumieť, píšeš nezrozumiteľne a nejasne.....

    sisulasisa je offline (nepripojený) sisulasisa

    sisulasisa
    Ok,tak to upresním.SRO má konateľa a 1 spoločníka.Dohodli sa,že spoločník odíde z sro a ostane iba konateľ/ako jediná osoba v sro/Všetko ostatné sa nemení.Prevod časti obchodného podielu zo spoločníka na konateľa.Dakujem

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    sisulasisa Pozri príspevok
    Poprosím o radu.Uskutočňujeme na základe dohody výmaz spoločníka z sro.Máme tieto doklady:
    1.Zápisnica z VZ + dodatok k SZ 2 x overené podpisy notárom
    2.Nové znenie SZ 2x overené podpisy notárom
    3.Zmluva o prevode obchodného podielu 2x overené podpisy notárom
    4.Vyhlásenie konateľa o zmene rozsahu splatenia vkladov 1x podpis overený notárom
    5.Tlačivo č.8 Návrh na vklad do OR /zmena/ 2 x overený podpis notárom
    Kolok 66,-eur
    SRO mala konateľa a jedného spoločníka a touto zmenou bude jednoosobová.Je to všetko,čo k tomu treba?Dakujem veľmi pekne za radu.
    A ešte jeden dotaz.V tom tlačive č.8 sa dáva aj zmena rozsahu splatenia vkladu a kde?
    1. Zapisnicu z VZ Ti netreba, spolocnik tym, ze podpise zmluvu o prevode OP vyjadril dostatocne svoju volu...nie je treba si svoje vlastne rozhodnutie este schvalovat.
    2 Ano Uplne znenie ZL
    3. Ano
    4. Nie
    5. Ano
    6. Nie, rozsah splatenia sa nemeni
    nie som detailista ivica sisolak
    a ešte .. ak konateľ predtým nebol spoločníkom je potrebné aj vyhlásenie jediného spoločníka, že nie je jediným spoločníkom vo viac ako v dvoch spoločnostiach s ručením obmedzeným.

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    ivica sisolak Pozri príspevok
    nesúhlasím s mi_ke .. ak je v ZL napísané že na prevod obchodného podielu sa vyžaduje súhlas VZ, potom by o tom mal rozhodnúť jediný spoločník svojím rozhodnúť v rámci výkonu pôsobnosti VZ
    nemusis suhlasit...nepripada Ti dostatocny prejav vole jedineho spolocnika, ked uzavrie zmluvu o prevode OP? Nevidim dovod si to este sam sebe schvalovat...iba ak by trpel spolocnik psychickou poruchou.

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    ivica sisolak Pozri príspevok
    a ešte .. ak konateľ predtým nebol spoločníkom je potrebné aj vyhlásenie jediného spoločníka, že nie je jediným spoločníkom vo viac ako v dvoch spoločnostiach s ručením obmedzeným.
    a v tom je cely figel, ktorym sa cela tato povinnost vyhlasenia spolocnika obchadza. Staci urobit zmenu spolocnika a vyhlasenie sa nemusi preukazovat...
    nie som detailista ivica sisolak
    nie nepripadá mi to dostačujúce ... jedna vec je konanie spoločníka, teda nakladanie s obchodným podielom a druhá vec je schválenie VZ ( v tomto prípade jediným spoločníkom) ako najvyšším orgánom sro

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    Mgr.Shrek Pozri príspevok
    § 115 ods. 2 z.č. 513/1991 Obchodný zákonník jasne hovorí:
    Spoločník môže previesť svoj obchodný podiel na inú osobu, ak to spoločenská zmluva pripúšťa. Spoločenská zmluva môže určiť, že na prevod obchodného podielu na inú osobu sa vyžaduje súhlas valného zhromaždenia.

    Ak je teda v Spoločenskej zmluve alebo Zakladateľskej listine požiadavka súhlasu VZ, tento súhlas musí predchádzať Zmluve o prevode obchodného podielu. Inak to registrový súd zamietne.
    V podstate to síce bude robiť jedna a tá istá osoba, terajší spoločník, ale vzhľadom na odlišné postavenie a právomoci spoločníka a VZ ten súhlas VZ bude potrebný.
    Co sa ja tu nedozviem...Tak ty si momentalne vyriesil davny teoreticky spor, kedy ma VZ schvalit Zmluvu o prevode obchodneho podielu...Vsetky spicky obchodneho prava, ktore v tom nemaju jasno z nejasneho znenia Obchodneho zakonnika si schoval do vrecka!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.