Zavrieť

Porady

Zabudol som prihlásiť vozidlo - čo s tým?

Dobrý deň. Ako SZČO uplatňujúci paušálne výdavky som zistil, že po zrušení 60 % je pre mňa nevýhodné uplatnovať ďalej pauš. výdaje, tak som sa
rozhodol, že budem viesť jednoduché účtovníctvo. Samozrejme, mám automobil písaný na mna ako nepodnikateľa (nie je v majetku firmy ) a chcel som si uplatnovať PHM. Podal som preto daň. prizn. k DzMV. Následne ma daňový úrad kontaktoval, že danú skutočnosť som mal oznámiť v januári minulého roka.
Je možné aj napriek tomu si teda uplatňovať náklady na PHM a dodatočne podať prihlásenie vozidla na daňový úrad? - Ak áno, mám tam dať dátum používania vozidla od 01.01.2011?? a dátum podpisu a podania ozámenia dať tento rok aj keď je to už neskoro?

Pomôžte mi sa z toho vysomáriť, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    nezabudol si- za rok 2011 máš čas podat daňové priznanie a zaplatit daň do konca januára 2012...,takže nič si nezmeškal...

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    nezabudol si- za rok 2011 máš čas podat daňové priznanie a zaplatit daň do konca januára 2012...,takže nič si nezmeškal...
    Ale on nemyslí podať DP z MV, ale oznámenie o začatí používania auta na podnikateľskú činnosť. Lehota bola do 30 dní od začatia používania auta.

    Tunco Pozri príspevok
    Dobrý deň. Ako SZČO uplatňujúci paušálne výdavky som zistil, že po zrušení 60 % je pre mňa nevýhodné uplatnovať ďalej pauš. výdaje, tak som sa
    rozhodol, že budem viesť jednoduché účtovníctvo. Samozrejme, mám automobil písaný na mna ako nepodnikateľa (nie je v majetku firmy ) a chcel som si uplatnovať PHM. Podal som preto daň. prizn. k DzMV. Následne ma daňový úrad kontaktoval, že danú skutočnosť som mal oznámiť v januári minulého roka.
    Je možné aj napriek tomu si teda uplatňovať náklady na PHM a dodatočne podať prihlásenie vozidla na daňový úrad? - Ak áno, mám tam dať dátum používania vozidla od 01.01.2011?? a dátum podpisu a podania ozámenia dať tento rok aj keď je to už neskoro?

    Pomôžte mi sa z toho vysomáriť, ďakujem
    Obávam sa, že pokute sa nevyhnete... Tým že ste podali priznanie, ste uznali, že auto ste používali a nesplnili ste si oznamovaciu povinnosť...

    katka s. je offline (nepripojený) katka s.

    katka s.
    Ak auto nemáš v majetku firmy, PHM neuplatňuješ, urobíš cesťáky a daň. priznanie z MV podáš do konca januára 2012 bez potreby nahlasovania auta. Sadzbu si vypočítaš podľa všeobec. záväz. nariadenia x počet mesiacov za ktoré si urobíš cesťáky. Ak by si auto prihlasoval spätne, samozrejme bude pokuta za neskoré prihlásenie.

    Tunco je offline (nepripojený) Tunco

    Tunco
    V poriadku, pokute sa nevyhnem, to by však nevadilo, aj tak sa mi to oplatí (cestujem do nemecka ). To znamená, že keď som to teraz priznal tým že som podal DP DzMV, zaplatím pokutu ale PHM si môžem uplatniť do nákladov ?

    Tunco je offline (nepripojený) Tunco

    Tunco
    Do oznámenia o vzniku danovej povinnosti teda dám dátum vzniku 01.01.2011 ale dátum podanie uvediem rok 2012 ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak si ho začal používať už týmto dátumom, tak áno( aj keď je oznamovacia povinnosť neskoro)a ten dátum podania(ak to posielaš teraz) tak áno, dáš aktuálny.

    jannny je offline (nepripojený) jannny

    jannny
    zdravim,
    mam rovnaky problem, avsak este som nepodal DP k DzMV. Chcem sa preto spytat na vysku pokuty za nesplnenie oznamovacej povinnosti v termine 30 dni. Vie mi niekto poradit, ci sa mi to oplati?
    Vdaka!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jannny Pozri príspevok
    zdravim,
    mam rovnaky problem, avsak este som nepodal DP k DzMV. Chcem sa preto spytat na vysku pokuty za nesplnenie oznamovacej povinnosti v termine 30 dni. Vie mi niekto poradit, ci sa mi to oplati?
    Vdaka!
    Čo či sa oplatí? Podať oznámenie? Určite, podaj ho aj keď dodatočne. Samozrejme ak sa jedná o m.r.. Tento rok už začiatok netreba oznamovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.