Zavrieť

Porady

Do nákladov aj pláca ?

Ahojte ,je len taku blbu otazku ,som živnostnik ponukajúci služby,do nákladov na podnikanie si možem dať aj plácu za vykonanú prácu-ak ju vykonávam osobne?,a ak platím brigádnikov ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jari77 Pozri príspevok
    Ahojte ,je len taku blbu otazku ,som živnostnik ponukajúci služby,do nákladov na podnikanie si možem dať aj plácu za vykonanú prácu-ak ju vykonávam osobne?,a ak platím brigádnikov ?
    sVOJU PLáCU NIE,( nevyplácaš si mzdu) IBA PLáCU BRIGáDNIKOV A ODVODY z nej.

    TinkiDinki je offline (nepripojený) TinkiDinki

    TinkiDinki
    Brigádnikov áno vrátane ich odvodov, stravy, OOPP, toal.papiera, mydla uteráku a spracovania ich miezd ak ti to robí niekto iný.
    Svoju mzdu nie iba stravné lístky atď... viď hore plus mobil, auto benzín.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    jari77 Pozri príspevok
    Ahojte ,je len taku blbu otazku ,som živnostnik ponukajúci služby,do nákladov na podnikanie si možem dať aj plácu za vykonanú prácu-ak ju vykonávam osobne?,a ak platím brigádnikov ?
    Źivnostník nevypláca sám sebe ani plácu ani mzdu . Výbery peň. prostriedkov v hotovosti z pokladnice alebo z b.účtu sú výdavkom neovplyvňujúcim základ dane.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    A prečo by si svoju prácu nefaktúroval, čo je Matka Tereza ? Však keby robil iba on, bez brigádnikov, hádam by nefaktúroval len napr. materiál, bez hodnoty práce ...
    No, snáď bude lepšie počkať na neho .

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    No ja som to zadanie otázky zle pochopila. Potrebovala som to čítať 2x. A kým som sa čudovala ako to vymazať, ty si to stihla prečitať Ale máš pravdu

    jari77 je offline (nepripojený) jari77

    jari77
    Tak teda ako ? radcovia milí možem a či nie ? johanka -som teda matka tereza ,alebo ju zo mna stát takto urobí ?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Na faktúre uvedieš sumu napr.za materiál a sumu za prácu,tá bude tvojim zdaniteľným príjmom.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jari77 Pozri príspevok
    Tak teda ako ? radcovia milí možem a či nie ? johanka -som teda matka tereza ,alebo ju zo mna stát takto urobí ?
    Veď ti napísali viacerí, že nmôžeš. Ty sám sebe neplatíš. Ty máš zisk z toho, že tú prácu vykonáš a za ňu si vyúčtuješ faktúru. Ak si mal nejaké náklady, tak rozdiel je tvoj zisk - teda to je tvoj plat - čistý zisk.

    Ak si šikovný a nájdeš si niekoho, kto tú prácu urobí miesto teba lacnejšie, než ty si za ňu faktúruješ, tak tvoj zisk zase bude ten rozdiel medzi jeho mzdou a tým, čo si vyfaktúruješ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.