Zavrieť

Porady

Ako spísať závet z darovaného domu?

Manžel mi darovacou zmluvou daroval dom-ktorý kúpil za slobodna(ako rozvedený),ale už ked sme spolu 5 rokov žili.Majetok z prvého manželstva celý zanechal svojej EX,čiže darovaním ma chcel chrániť od prípadných nárokov ich maloletej dcéry v prípade jeho smrti.Mam info-ze v prípade-že zomrem skor ja-ako ON,dom sa dedí podla zakona-1/2 manžel a 1/2 moje deti.potrebujem ale vedieť-ako mám spísať ZÁVET,aby v dome mohol v pokoji dožiť a aby si moje dospelé deti mohli nárokovať na svoje čiastky až po jeho smrti?Mám tam dať konkrétne podmienky?a ešte jedna otázka-keďže manžel svoje životné poistky napísal mna -čiže vyplatia mi ich v prípade jeho smrti mne-či je možné-že odomna može jeho dcéra vymáhať polovicu peňazí z poistiek -keďže na dom mi asi siahnuť nemože...(teda dúfam) .. ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Čo sa týka poistiek a vyplateného poistného plnenia tak to nejde do dedičského konania, ked je v poistkách uvedená oprávnená osoba... tou si ty. Takže jeho dcéra na peniaze z poistky nárok nebude mať.
    Čo sa týka domu. Ak si jeho výlučnou vlastníčkou, tak pri tvojej smrti dedí každý dedič rovnaký diel .. ak máš 3 deti .. tak každé zdedí 1/4 domu a tvoj mng. tiež 1/4 domu.

    Ak by si chcela spísať závet, tak môžeš určiť dedičmi svoje deti. Mng. nie je neopomenuteľný dedič on po tebe dediť nemusí. A aby mal právo žiť v dome aj po tvojej smrti tak môžeš dať na katastry zapísať na LV vecné bremeno dožitia pre mng.

    Ako spísať závet z darovaného domu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.