Zavrieť

Porady

PLAZMA, LCD ALEBO čO VLASTNE?

Dobrý deň. Prosím Vás, poraďte mi. Chystám sa kúpiť si nový televízor. No neviem sa rozhodnúť, či plazmu alebo LCD. Max. uhlopriečka by mala byť tak 95cm. Väčšia telka sa nám nevmestí do obývacej steny. Na cene mi vôbec nezáleží. Ide o to, že už asi týždeň čítam názory ľudí na internete na oba druhy TV, a jedny chvália PLAZMU, druhí LCD. Názory sú rozporuplné, vôbec sa nezhodujú, jeden pochváli nejakú výhodu, druhý tu kvázy výhodu ofrfle a povie argument, ktorý tú výhodu znevýhodní atď....Jedny súhlasia s HD ready, druhí na to nadávajú, a sú za FULL HD. Vraj kontrast by mal byť. min. 15000:1.A čo vypaľovanie na plazmách? jedny vravia, že po dvoch rokoch odchádza obraz na plazme a sú vypálené znaky. Druhí tvrdia, že je to blbosť. Vraj LCDrozmazáva obraz pri rýchlych scénach, zanecháva šmuhy a zboku sú farby nejasné. Ďalší tvrdia, že tento nedostatok už dávno LCD vyriešila Ja už tomu naozaj nerozumiem. Tak čo si vlastne vybrať??? Vyzná sa v tom niekto naozaj? A ak máte skúsenosti,viete poradiť aj konkrétny typ TV? Ďakujem..
Usporiadat
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
http://www.porada.sk/t91586-lcd-alebo-plazmu.html

http://www.porada.sk/t36210-lcd-tv-alebo-plazma-tv.html


http://www.porada.sk/t71731-lcd-ci-plazmu.html
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...najprv upresni aký TV signál budeš na ňom púšťať.
0 0
zollerko zollerko

zollerko je offline (nepripojený) zollerko

prepáč, ale tej otázke nerozumiem...jasné, som baba...a tieto technicke veci nie sú mi príliš blízke..môžeš sa ma to opýtať "po slovensky"? :-)
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

zollerko Pozri príspevok
prepáč, ale tej otázke nerozumiem...jasné, som baba...a tieto technicke veci nie sú mi príliš blízke..môžeš sa ma to opýtať "po slovensky"? :-)
..to znamená čo budeš na tom pozerať ?...a odkial ti ide televízny signál, či z antény na streche, alebo nejak inak?
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
bobino38 Pozri príspevok
..to znamená čo budeš na tom pozerať ?...a odkial ti ide televízny signál, či z antény na streche, alebo nejak inak?
asi z kábla

Máš na streche satelit? Žiješ v meste kde je káblový rozvod (káblovka) alebo iba na streche klasickú terestriálnu anténu?
0 0
zollerko zollerko

zollerko je offline (nepripojený) zollerko

aha.........takže máme káblovku......
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

..takže moj typ je plazma Panasonic TH 37PX80EA
0 0
zollerko zollerko

zollerko je offline (nepripojený) zollerko

Páni, tak to sme sa potom 100%-ne zhodli. Na to že som totálny, teda skoro totálny laik, tak to je super nie? Ďakujem, utvrdila som sa v mojom presvedčení, že radšej plazmu, a taktiež v správnom výbere, resp. relatívne správnom výbere.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...je to fajn telka za tie prachy...v Datarte ho maju za necelých 22000,-...no nekúp to:-)
0 0
zollerko zollerko

zollerko je offline (nepripojený) zollerko

fakt? tak to je super...idem sa hneď pozriet...vďaka...
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

V prípade uhlopriečky 94 cm odporúčam vzdialenosť sledovania od Tv minimálne 3 metre.
0 0
zollerko zollerko

zollerko je offline (nepripojený) zollerko

3m sú v pohode, toľko budeme mať...tedá máme
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Inak na pixmanii ho máš ešte lacnejší.
http://www.pixmania.sk/sk/sk/995791/...or-th-37p.html
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
Ak nemusis, nekupuj nic. 3-4 roky. Mozno v buducnosti budes chciet zmenit poskytovatela signalu. Potom moze nastat problem.
Citaj: kedze nemozem zadat webovu adresu, citaj na stranke digimedia.sk/index.php?ID=1890

Iba citat:"Kompresný formát MPEG-2 sa využíva už približne desať rokov a postupne sa od neho ustupuje. Krajiny, ktoré začali s MPEG-2, začínajú realizovať migráciu do systému MPEG- 4 predovšetkým z dôvodov nedostatku priestoru pre zavedenie televízie s vysokým rozlíšením (HDTV), ktorá sa v poslednom období začína výraznejšie presadzovať (Nemecko, Španielsko, Švédsko, Dánsko).

Krajiny, ktoré začínajú s pravidelným DVB-T v poslednom období väčšinou uprednostňujú použitie systému MPEG-4, s výnimkou Rakúska a Českej republiky, ktoré sa rozhodli pre systém MPEG-2."

Iba najdrahsie telky dnes vedia spracovat aj signal MPEG-2 a zaroven MPEG-4
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Drahe srandy tieto LCD či plazmy telky. A dobry biznis pre vyrobcov.
Myslim, ze tento članok kadečo objasnuje:
http://vesely.blog.sme.sk/c/161659/A...elevizory.html
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

duves Pozri príspevok
Drahe srandy tieto LCD či plazmy telky. A dobry biznis pre vyrobcov.
Myslim, ze tento članok kadečo objasnuje:
http://vesely.blog.sme.sk/c/161659/A...elevizory.html
...ak je TV príjem kvalitný, tak prečo nie?...je pôžitok sa pozerať na film na takej telke, tak prečo si to nevychutnať?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Uz mam doma kablovku. UPC je rychla, na rozdiel od digi tv, ktorej 3 mesiace trvalo mi niekho poslat a napokon sme zistili, ze nemam vyhlad na spravny smer (juhozapad).
Jasne, obraz je dobry.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

duves Pozri príspevok
Uz mam doma kablovku. UPC je rychla, na rozdiel od digi tv, ktorej 3 mesiace trvalo mi niekho poslat a napokon sme zistili, ze nemam vyhlad na spravny smer (juhozapad).
Jasne, obraz je dobry.
Ktorý produkt od UPC máš? Klasickú káblovku s rozšíreným súborom, či UPC digital?
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Máme doma pripojenie DIGI TV a chceme kúpiť nejaký lepší TV. Prosím nejaký typ. Vzdialenosť mám len 2,5m, takže potrebujem menšiu uhlopriečku.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jana007 Pozri príspevok
Máme doma pripojenie DIGI TV a chceme kúpiť nejaký lepší TV. Prosím nejaký typ. Vzdialenosť mám len 2,5m, takže potrebujem menšiu uhlopriečku.
Na DIGI TV je najvhodnejšia klasická CRT telka, na LCD nastane výrazné zhoršenie obrazu. Darmo si kúpiš aj najdrahšiu telku, obraz nebude lepší.

Ale ak predsa len chceš LCD alebo plazmu, choď do predajne NAY a pozri si, ktorá sa ti páči a hodí do obývačky. Tú si potom zožeň tam, kde vyjde najlacnejšie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať