Zavrieť

Porady

dph

Pekny den ,poprosila by som Vás o odpoved na nasledujucu otazku - ak v Cechach nakupujeme taketo veci ako počítač /cena 6500 kč/ switch / cena 2000 kč/ - je to nakup od ceskeho platcu dph zaregistrovaneho pod cz - doklad mi vystavil bez ceskej dph - a tych dokladov je uz za nejakych 99 tisíc sk korún co v takomto prípade ? Neplynie mi z takehoto nakupu nejaka povinnost voci dan. uradu ?, dakujem LudkaM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Ludka, predpokladám že aj vy ste platcovia DPH. Z tohto nákupu pre vás vyplýva tzv. samozdanenie. Daj si vyhladat napr. slovo "samozdanenie" a je tam kopu príspevkov na túto tému. Pozri napr. na http://www.porada.sk/showthread.php?t=289&highlight=

    Ludka M je offline (nepripojený) Ludka M

    som aká som ... Ludka M
    Zuzi dakujem za odpoved, som platcom ,doteraz som to presne takto robila ,ale trosku ma mätie ,ze tých nákupov uz mam za nejakých stotisíckorún, a teda neviem, lebo som sa nikde nedopátrala ci nemam aj nejaku inu povinnost ak je to uz väčšia suma, dakujem Ludka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.