Zavrieť

Porady

Daň z úrokov na bankovom výpise

Viem, že už na túto tému bolo toho dosť popísané, ale z výpisov z Tatra banky, nie je mi jasné kedy sa jedná o daň z úrokov. Prešla som všetky bankové výpisy od začiatku roka, sú tu úroky plusové, mínusové, oprava úrokov, ale označenie ako daň z úrokov tu nie je nikde. Prosím, poraďte!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Tie úroky mínusové sú vtedy, keď sa vyberalo z účtu bankomatovou kartou a banka nemala tento výber spracovaný...takže opravovali úroky spätne za daný mesiac..je tam vždy určite napísaný dátum...

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    a nemali ste náhodou kontokorent-išli ste do mínusu-potom ozaj nemôžete mať žiaden úrok

    Sisa je offline (nepripojený) Sisa

    Sisa
    Všetkým Vám ďakujem za rýchlu odpoveď. Máte pravdu, tie úroky sú nízke. Ja som sa vo výpisoch zamerala len daň z úrokov a nejako som si neuvedomila, že tak nízke úroky nie sú zdanené. Ešte raz všetkým vďaka.

    andrea je offline (nepripojený) andrea

    trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac andrea
    Som asi priblblá..........Aké úroky nízke??? Ako to mám chápať??? Napr. Zúčtovanie kladných úrokov 11,27 , daň z úrokov : 2,00 a na výpise je +9,27. Ďakujem.

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Andrea, je to asi takto: ak je úrok napr. 5,- Sk tak daň 19% je 0,95 Sk, a keďže sa zaokrúhľuje smerom nadol daň je 0, preto na výpise je len úrok a nie je tam zrazená daň z úrokov, ale ak je úrok napr. 6,- Sk - daň je 1,14 Sk po zaokrúhlení 1,- Sk na výpise je položka daň z úrokov 1,- Sk.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    andrea
    Som asi priblblá..........Aké úroky nízke??? Ako to mám chápať??? Napr. Zúčtovanie kladných úrokov 11,27 , daň z úrokov : 2,00 a na výpise je +9,27. Ďakujem.
    do príjmov-výnosov dáš 11,27
    tie 2,- dáš ako preddavok na daň z príjmov...

    Daň z úrokov na bankovom výpise

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.