Zavrieť

Porady

ZP podľa § 141 ods.(2) písm.c) bod 2.

Môže si matka uplatňovať voľno na sprevádzanie do socialného zariadenia syna , ktorý má 20 rokov a poberá invalidný dôchodok nad 70% ( to znamená , že sa nepovažuje za nezaopatrené dieťa) 10 dní v roku .Druhá otázka môže si to vyberať kumulované jeden celý deň ? Chalan je umiestnený v mieste bydliska od 6,30-16,30hod.,každý deň. Naša pracovná doba je od7,00-15,00 hod. Ale ona chce nad rámec 7 dní .To je sprevádzanie zdravotné postihnuté dieťa.
Naposledy upravil Slavka : 11.11.15 at 07:59
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    ZP podľa § 141 ods.(2) písm.c) bod 2 nikde nepise, ze sprevadzana osoba by mala byt nezaopatrene dieta. Sprevadzat do zdravotnickeho zariadenia je mozne aj vlastneho rodica - ak je sprevadzanie nevyhnutne.

    Cize podstatne je, ci ide o zdravotnicke zariadenie, a co sa tyka casu, aj tento paragraf hovori o nevyhnutnom case potrebnom na vysetrenie alebo osetrenie u lekara, ktore nebolo mozne vykonat mimo pracovneho casu. A samozrejme posudenie (a napisanie lekarom), ze doprovod bol nevyhnutny.

    Ak ide o lekara, zamestnavatel by mal pozadovat na priepustke potvrdeny odchod - a podla toho posudit narok v hodinach.
    Naposledy upravil ivka70 : 11.11.15 at 06:48
    Peggynka Ja som to mala na manžela (keď musel do Ba),ale dostávala som od mužovho lekára "papier",že doprovod je nutný.

    ZP podľa § 141 ods.(2) písm.c) bod 2.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.