Zavrieť

Porady

DPH pri dobropisoch

prosim o súrnu radu, potrebujem to k vyplneniu DPH za jul

Ak dostanem dobropis, uvadza sa v DP niekde samostatne, ale iba o tuto sumu ponizim dph na vstupe?

A este jeden problem, na kt. som sa uz pytala, ale jednoznac. odpoved som nedostala:
Ak mi dcerska spolocnost vypocita uroky z nou poskytnutej pozicky, treba ich dodanit - cize samozdanit, alebo nie?
Dakujem pekne za promptne odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    uvádzaš to do r.25 iba sumu DPH ak ponížuješ vstup znamienkom + a ešte ak vypočítavaš koeficient aj tým ponižuješ vstup, myslím že tie uroky nezdaňuješ samozdanením aspoň som to v tom čo sa samozdaňuje nenašla -len tú zabezpečovaciu alebo zrážkovú daň ale to je ich príjem takže zrejme by to mali zdaňovať oni nie???no uvidíš iné názory

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Dostala som vyuct. fa od SPP, takze dph z tohoto preplatku mam dat do riadku 25 so znamienkom +?

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    mickya prečo dať vyúčtovanie faktúry do r. dobropisov?nie je to ani vrátená dodávka ani zníženie ani zvýšenie ceny je to len vyúčtovanie záloh a skutočného odberu ja tieto položky dávam k faktúram.

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Ja som podakovala za pomoc a medzi tym prispela svojim nazorom Mickeya, tak ako postupujete pri vyuctovacich fakturach (ja som z toho blbec), davate to medzi dobropisy/ťarchopisy alebo to v DP uvadzate ako obvykle faktury?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    my sme mali ťarchopis a dávala som to medzi faktúry

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    vladan ťarchopis nepatrí medzi faktúry ale do r.23,24,25 - dobropisy, ťarchopisy, DPH z krádeže tovaru, DPH -pri oprave JCD colným orgánom

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    vladan práve preto máš v priznaní znamienka +/- podľa toho čoho máš viac či dobropisov alebo ťarchopisov

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ... od SPP som dostala faktúru (označenie faktúra) - tam som mala vyúčtovanie, čím mi vznikol nedoplatok na odbere zemného plynu (tzv. bývalý ťarchopis), ale keďže táto vyúčtovacia faktúra nie je vyhotovená ako "ťarchopis/dobropis", nejde o opravu základu dane, resp. dane, tak som to šupla medzi faktúry.

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    vladan veď takto isto to robím ja vyúčtovacie faktúry dávam medzi faktúry lebo nemajú poradové číslo pôvodnej faktúry teda nespľňajú náležitosti dobropisu ťarchopisu - a ak tam je dobropisujeme alebo dofakturovávame vám k tej a tej fa /poradové číslo pôvodnej fa/ tak to dávam do tých r. zvlášť ako som napísala

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Miskurka, nechcela som ťa ešte viac pomýliť, ale zmiatlo ma to, keď si v prvom príspevku uviedla, že ide o dobropis.
    ------------------------------------
    Ale § 25 a ani § 53 nehovorí o faktúrach alebo dobropisoch. Spomína len doklad o oprave základu dane.

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Je vas viacero, ktori tieto vyuctovacie fa radite medzi bezne fa a nerozlisujete ich v riadkoch DP?

    Chcem si byt 100%-ne ista a viem, ze je vas tu kopec super-uctovnikov, ktori lahko zvladnu kazdy problem.

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Podobne je to aj pri fa za elekt. energiu, kde navrchu je napísané - FAKTURA ZA SPOTREBU EL. ENERGIE, ale v dolnom pravom rohu je uvedené: Doúčtovanie dodania - DOBROPIS/ŤARCHOPIS. Tak je to obyč. fa ale. dobropis/ťarchopis? Mne to dokonca nevedeli 100%-ne povedat ani na DU.

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    pokiaľ sa ti to nevzťahuje ku konkrétnemu číslu faktúry tak by som to za dobropis nepovažovala a názov dobropis a ťarchopis sa od 1.5.2004 už nemá používať iba faktúra - a pri oprave základu dane musí mať doklad náležitosti pod §75 ods.6 a keďže tam nemá tvoj doklad odvolávku na pôvodnú fa myslím že to nemá čo hľadať v tých r. kam idú dobropisy a ťarchopisy. faktúry za el. riešime rovnako
    pekný deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.