Zavrieť

Porady

Stavebna firma

Nad zalozenim stavebnej firmy uz uvazujem celkom dlhu dobu. Nemam sice vystudovanu stavbarinu...

ale naspat k teme. Ked si clovek uvedomi, ake drahe je dnesne byvanie, kolko mladych byva s rodicmi v 20-30 rocnych panelakoch, ktorych zivotnost sa konci v blizkej buducnosti, a riesenie bytovej otazky sa rovna dozivotnemu uveru, neda mi inak ako v tomto vidiet velky obchodny potencial.

Mojim "snom" je staviat domy, vo velkosti 3-4 izboveho bytu s garazou, za cenu, ktora bude rovna vyske premerneho mesacneho zarobku v danom kraji za meter stvorcovy.

Ked napriklad v Presove zarobia mesacne cojaviem 600euro v hrubom, tak 4izbovy domcek so 100m2 by stal 60 000 euro maximalne.

Alebo napriklad mini domcek s 2ma izbami a 40m2 za 24 000euro maximalne.


Podmienkou bude co najzsia mozna cena, to znamena, ake postupy a ake materialy zvolit pri vystavbe takychto domcekov? Ma niekto skusenosti s montovanymi rodinnymi domcekami?

Cely domcek by sa stavial ako "lego" tym myslim, ze svetky dielce by uz boli vopred hotove, a na "placu" by sa domcek iba skompletizoval. Bolo by mozne dovazat takto vopred zhotovene dielce z ukrajiny napriklad?

Vobec, co si myslite o tomto mojom napade?
vdaka za vas cas.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Obavam sa ze pri tom ako su nastavene legislativne podmienky pre vzstavbu v SR moze byt tento plan nerealny.

    Peschl je offline (nepripojený) Peschl

    Peschl
    Problém nie je ani tak postaviť dom v podobnej cene.
    Nie celkom za 600, ale my staviame napr. za 750,-€/m2 ÚP po celej SR. Jedná sa o nízkoenergetické domy. Ceny sú s DPH a v štandarde a použité materiály sú nadštandardné, takže sa nejedná o nižšiu cenu na úkor kvality. V štandarde je celý interiér okrem kuchynskej linky, strecha je Bramac, okná sú 6-komorové s trojsklami od Fenestry,... takže materiály, ktoré zaručujú aspoň nejakú kvalitu, lebo sa tu už objavili aj domy, ktoré za nižšiu cenu bolo ale potrebné po 5 rokoch pomaly búrať, takže sa na stavbu nedá pozerať len cez cenu...
    Problém je ale poväčšine s pozemkami, preto sa tento Váš nápad nedá celkom realizovať. Minimálne v ktoromkoľvek krajskom meste je pozemok podstatná časť ceny...
    Navyše konkurenciu v tomto smere by ste mali neskutočne veľkú, hlavne keď vidím, že ešte nemáte ani presnú predstavu, ani nič rozrokované...
    Práve preto to nevidím celkom reálne...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.