Zavrieť

Porady

Učitelia nemčiny na ZŠ, prosím o pomoc

Neštudovala som nemčinu, no vzhľadom k tomu, že týmto jazykom hovorím celkom slušne, dostala som na našej škole úlohu učiť popri svojich aprobačných predmetoch aj nemčinu. Bolo to dosť narýchlo, pretože kolegyňa nemčinárka vypadla dosť nečakane a nového nemčinára sa nepodarilo nájsť.Nemá mi kto poradiť, na škole iný nemčinár nie je a ja som v koncoch,
Trápim sa nad TVVP, tie, čo nachádzam na nete, si neviem akosi premietnuť do praxe Potrebovala by som niekoho, kto by ma trochu dostal do obrazu - ako na to, kde začať, aké učebnice používať, či robiť poznámky z gramatiky a kopec iných vecí. Ak by sa tu našiel niekto ochotný podeliť sa so svojimi vedomosťami a dať si so mnou kávu v nejakej pokojnej kaviarničke v okruhu 50 km okolo Žiliny, veľmi rada pricestujem na konzultáciu.
Ale nebudem veľmi otimistická - moc neverím, že sa niekto nájde, tak aspoň poprosím o odpoveď na otázku - musím používať jednu konkrétnu učebnicu alebo si môžem len vypracovať vlastný plán ( v súlade so štát.programom samozrejme) a pripravovať si vlastné materiály, pracovné listy atď ? Bez toho, aby deti mali v rukách jednu učebnicu, s ktorou pracujú pravidelne na hodinách?
Všetkým veľmi ďakujem za ochotu a želám pekné posledné dni prázdnin
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

    medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac ivuliatko
    Na Facebooku sú rôzne skupiny, napr. "Učitelia - nemčinári"

    https://www.facebook.com/groups/ucit...inari/?fref=ts

    "Zborovna.sk" https://www.facebook.com/groups/zborovna/

    "SKÚSENOSTI, NÁPADY, MATERIÁLY a RADY pre učiteľov"

    https://www.facebook.com/groups/rady...telov/?fref=ts

    V prvom rade by si mala učiť podľa vášho Školského vzdelávacieho programu (ktorý musí byť, samozrejme, v súlade so Štátnym vzdelávacím programom) a používať učebnice a materiály, ktoré v ňom máte uvedené, takže ak je tam napísané, že vo vyučovaní NEJ u vás používate učebnicu XY + pracovné listy, prezentácie, časopisy, internet atď. - je to OK.

    Učitelia nemčiny na ZŠ, prosím o pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.