Zavrieť

Porady

Je obec povinná predať pozemok pod budovou, ktorej som vlastníkom?

za cenu stanovenú znaleckým posudkom, resp. keď je cena v posudku predražená o 50%?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Obec nie je povinná Vám predať takýto pozemok (bližšie viď zákon 138/1991 o majetku obcí). Na druhej strane, ak ste mali na pozemku zapísané právo trvalého užívania, tak by som očakával transformáciu tohoto práva na vlastníctvo - to už je ale práca pre právnika, rovnako ako možné vydržanie pozemku.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Aká je to budova? Pokiaľ to nie je bytový dom, tak obec nie je povinná predávať pozemok. Nikoho nemôžeš prinútiť predať niečo, čo je jeho.

    Jedine v prípade bytových domov je povinnosť obce odpredať pozemok pod bytovým domom vlastníkom bytov.
    screw je to obchodná budova potravín, ktorú prevádzkujeme dlhodobo...a v minulosti sme mali na ňu trvalé užívanie, na ktoré sme si dali žiadosť o kúpu, ale bolo to napísané na OcÚ....
    misoft No pozor! Vy ju máte v užívaní - takže asi nie je vašim vlastníctvom. Máte to aj na LV, že ste majitelia? Ak nie - tak ani nepremýšľajte o kúpe pozemku.

    Je obec povinná predať pozemok pod budovou, ktorej som vlastníkom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.