Zavrieť

Porady

Hlásia banky vklady na účet?

Chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosti.
Pred časom sa niekto nechal počuť, že banky nahlasujú vklady na účty daňovému úradu (rozumej, že ti niekto vloží určitú väčšiu sumu na účet a oni to bonznú) vraj sa tým sledujú nekalé príjmy (nie žeby som mala skúsenosti) len ma to zaujíma.
Spomenula som si na to dnes ráno, keď som kontrolovala elektronický výpis z účtu z piatka.
Bol tam vklad tržby od zamestnanca. Na výpise bolo evedené meno vkladateľa (to tam bolo vždy) ale pribudla poznámka o vzťahu vkladateľa k majiteľovi účtu - zamestnanec.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    ZDENIELA Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosti.
    Pred časom sa niekto nechal počuť, že banky nahlasujú vklady na účty daňovému úradu (rozumej, že ti niekto vloží určitú väčšiu sumu na účet a oni to bonznú) vraj sa tým sledujú nekalé príjmy (nie žeby som mala skúsenosti) len ma to zaujíma.
    Spomenula som si na to dnes ráno, keď som kontrolovala elektronický výpis z účtu z piatka.
    Bol tam vklad tržby od zamestnanca. Na výpise bolo evedené meno vkladateľa (to tam bolo vždy) ale pribudla poznámka o vzťahu vkladateľa k majiteľovi účtu - zamestnanec.
    nie daňovému úradu, ale rovno finančnej polícii § 7 ods. 1 zákona č. 367/2000: Povinná osoba ohlási finančnej polícii neobvyklú obchodnú operáciu bez zbytočného odkladu.
    ďalej podľa zákona 367/2000 o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti je banka v zmysle § 3 písm. a) povinnou osobou a podľa § 5 ods. 2 Povinná osoba identifikuje každú fyzickú osobu alebo právnickú osobu, ak zistí, že pripravuje alebo vykonáva
    a) neobvyklú obchodnú operáciu, (Neobvyklá obchodná operácia je právny úkon alebo iný úkon, ktorý nasvedčuje tomu, že jeho vykonaním môže dôjsť k legalizácii. § 4)
    b) obchodnú operáciu v hodnote najmenej 15 000 EUR,
    c) viacero na seba nadväzujúcich obchodných operácií, ktorých hodnota v období 12 po sebe nasledujúcich mesiacov dosiahne najmenej 15 000 EUR.
    a na základe toho banka v zmysle § 6 ods. 2 písm. a)posudzuje, či je pripravovaná alebo vykonávaná obchodná operácia neobvyklá.
    Naposledy upravil skaspa : 26.02.07 at 10:44 Dôvod: pôvodne uvedené ešte staré znenie § 5 ods. 2

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    k tej poznámke že vkladá zamestnanec - aj ja chodím niekedy vkladať priamo na účty za faktúry našim dodávateľom, a vždy sa pýta aký mám vzťah k majiteľovi účtu, či som zamestnanec alebo za čo vkladám.
    Na základe toho banka účtuje resp. neúčtuje poplatky.
    Keď v banke vkladám na účet ako zamestnanec, poplatok neúčtujú, ale keď vkladám napr. za faktúru tak je to s poplatkom.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Vďaka "skaspa" a ja som si myslela, že som túto tému mala zaradiť skôr do okienka pre sci-fi alebo poškodené zdravie vplyvom prívalu vonkajších nepresných informácií.

    Hlásia banky vklady na účet?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.