Zavrieť

Porady

Kolaudacia a vklad na kataster - vstavba bytu

Dobry den!

Chcela by som touto cestou poprosit o radu. Uz sa tu niekolkokrat pisalo o postupe pri vklade zmluvy o vstavbe bytu na kataster. No nenasla som nikde ako treba postupovat uz po kolaudacii hotovej stavby bytu a najma mame zopar specifickych "problemov". Samozrejme sme sa boli informovat aj priamo na katastri ale dostali sme velmi salamunsku odpoved - podat "obsiahlu" ziadost v sulade so zmluvou a kolaudacnym rozhodnutim a k nej prilozit vsetky potrebne doklady. Smutne je, ze pri kolaudacii stavby domu Vam kataster poskytne hotovu predtlacenu ziadost a v takomto pripade clovek nevie ako dalej... A teraz moje otazky:
1) Ako ma v takomto pripade ta "obsiahla" ziadost vobec vyzerat? Ja som chcela podat ziadost o zapis stavby (aj ju prikladam). Nemate niekto nahodou s takymto niecim skusenost?
2) Dalsim problemom je, ze na zmluve o stavbe som uvedena ako stavebnik sama, no medzicasom som sa vydala a na kolaudacnom rozhodnutie sme uz samozrejme obaja a tak to chceme aj zapisat do katastra. Je to nejaky problem? A okrem toho aj niekolko vlastnikov bytov nam od podpisu zmluvy zomrelo. Verim, ze nie je potrebne teraz celu tu masineriu prejst este raz!!!
3) Je potrebne prilozit k samotnej ziadosti o vklad aj nasu povodnu zmluvu o vstavbe, ked tato uz zapisana bola? A myslim si, ze nas sa netyka ani dolozenie geometrickeho planu (kedze samotna stavba na katastralnej mape uz existuje a vzhlad bytovky sa nemenil) a pridelenie supisneho cisla (kedze aj toto uz existuje). Jedine co treba je samozrejme to kolaudacne rozhodnutie.
4) A je potrebne opat platit aj 2000,00?

No je tu velmi vela otazok a dotazov, tak verim, ze sa v tom niekto "vysomari" a zodpovie mi aspon niektore! Sme totiz uz z tych papierovaciek a neochoty uradnikov dost znechuteni!!!!

Dakujem za kazdu radu a pomoc!

Biza
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kolaudacia a vklad na kataster - vstavba bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.