Zavrieť

Porady

Daň.priznanie PO

V daňovom priznaní PO,III.časť,r.3 -spotreba PHL zaúčtovaná v nákladoch presahujúca sumu určenú na základe spotreby PHL vypočítanej podľa §19zákona - mala by sa tu teda odpočítať nadspotreba. Ja som to ale urobila tak, že som nadspotrebu na konci roku preúčtovala z 501 na 112. Prosím Vás, môže to takto byť, a čo potom s týmto riadkom 3 v daň. priznaní, alebo ako to robíte vy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Podľa môjho názoru tú nadspotrebu netreba prehadzovať na 112, čo s ňou urobíš na sklade, nakoľko je už spotrebovaná v priebehu roka. Odporúčam vytvoriť v rámci účtu 501 analytickú evidenciu "Daňovo neuznateľná PHM" a prehodiť to len v rámci účtu a do DP to dať ako pripočítateľné. Navyše zostatok účtu 112 (materiál na sklade) podlieha k 31/12/2005 inventúre, takže asi nepreukážeš, že tam má byť.

    sara je offline (nepripojený) sara

    sara
    Ďakujem za odpoveď, tiež by sa mi to takto pozdávalo, len neviem, či to tak môžem urobiť, keď ináč zásoby účtujem spôsobom A.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Úprava nákladov o nadspotrebu je daňová záležitosť , táto povinnosť vyplýva zo ZoDP a nemá s nič s účtovníctvom. Uvádza sa iba v DP ako pripočítateľná položka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.