Zavrieť

Porady

Zaradenie autoplachty

Potrebovala by som poradiť pri zaradení autoplachty, ktorej suma je 42000. Ak by sa dalo číslo KP, myslím si ,že by to mala byť odpisova trieda 2. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    zita1 Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradiť pri zaradení autoplachty, ktorej suma je 42000. Ak by sa dalo číslo KP, myslím si ,že by to mala byť odpisova trieda 2. dakujem
    Zita1, ja som zaradila autoplachtu ako navýšenie HM ( tech.zhodnotenie) ku ktorému bola zakúpená, nakoľko určite ju nepoužiješ ak bola vyrobená pre IVECO, tak nie je možné ju použiť pre MAN alebo LIAZ, no a odpisová skupina je totožná s MV.

    zita1 je offline (nepripojený) zita1

    zita1
    Tato autoplachta je vymeniteľná a da sa použiť aj na iné auto, ale jednodnuchšie by to bolo sko techn.zhodnotenie s autom, ale dá sa to aj samostatne?

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Ja by som ju dala samostatne, nakoľko sa nejedná o zvýšenie ceny auta a nejde o súčasť auta, ktorá je jednoducho povedané "namontovaná" k majetku na stálo - je to len jeho ochrana. Povedzme, že za dva roky sa plachta zničí - roztrhá - čo potom s odpisovaním v cene auta? Mne to nejde dokopy.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    zita1 Pozri príspevok
    Tato autoplachta je vymeniteľná a da sa použiť aj na iné auto, ale jednodnuchšie by to bolo sko techn.zhodnotenie s autom, ale dá sa to aj samostatne?
    No ak to chceš takto, tak hľadaj tu :
    http://www.statistics.sk/webdata/slov/edicny/vysvkp.doc

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Orsz Pozri príspevok
    Ja by som ju dala samostatne, nakoľko sa nejedná o zvýšenie ceny auta a nejde o súčasť auta, ktorá je jednoducho povedané "namontovaná" k majetku na stálo - je to len jeho ochrana. Povedzme, že za dva roky sa plachta zničí - roztrhá - čo potom s odpisovaním v cene auta? Mne to nejde dokopy.
    Dá sa aj takto, ale ani tu nie je problém, na základe zápisu buď z havárie, alebo invent.komisie sa z dôvodu totálneho zničenia odpíše a vyradí, ako škoda na majetku. Ak sú vo firme MV viac kusov v jednej značke, vtedy ju môže použiť aj na iné MV, ale na inú značku - pochybujem. Je to ochrana nákladu na MV, alebo tovaru.

    zita1 je offline (nepripojený) zita1

    zita1
    Je to vlastne ochrana pri preprave tovaru, a dá sa vymeniť na iné auto,lebo auta su tej istej značky, a na tej autoplachte je aj zároven reklama, pri hľadaní KP sa mi javila T2 ak by som to dala samostatne, môže to tak byť?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    zita1 Pozri príspevok
    Je to vlastne ochrana pri preprave tovaru, a dá sa vymeniť na iné auto,lebo auta su tej istej značky, a na tej autoplachte je aj zároven reklama, pri hľadaní KP sa mi javila T2 ak by som to dala samostatne, môže to tak byť?
    Môže, nevidím žiaden problém.

    Zaradenie autoplachty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.