Zavrieť

Porady

problem s vykladom vyhlasky

Dobry den, potrebovala by som velmi surne poradit ohladom vykladu vyhlasky 532/2002, konkretne o merani odstupov medzi domami, citujem7) Vzájomné odstupy a vzdialenosti treba merať na najkratších spojniciach medzi vonkajšími povrchmi obvodových stien, ďalej od hraníc pozemkov a okrajov pozemnej komunikácie. Vystupujúca časť stavby sa zohľadňuje, ak vystupuje viac ako 1, 50 m od steny.
Stavebny urad totiz tvrdi, ze 7m sa tyka iba protilahlych stien, co sa vsak ale v zakone nepise.Existuje este nejaky iny vyklad tejto vety?Na zaklade coho? Vedel by mi niekto poradit, na koho sa obratit, alebo ako postupovat,pokial chcem vediet, preco si to urady takto vysvetluju??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    babsy Pozri príspevok
    Dobry den, potrebovala by som velmi surne poradit ohladom vykladu vyhlasky 532/2002, konkretne o merani odstupov medzi domami, citujem7) Vzájomné odstupy a vzdialenosti treba merať na najkratších spojniciach medzi vonkajšími povrchmi obvodových stien, ďalej od hraníc pozemkov a okrajov pozemnej komunikácie. Vystupujúca časť stavby sa zohľadňuje, ak vystupuje viac ako 1, 50 m od steny.
    Stavebny urad totiz tvrdi, ze 7m sa tyka iba protilahlych stien, co sa vsak ale v zakone nepise.Existuje este nejaky iny vyklad tejto vety?Na zaklade coho? Vedel by mi niekto poradit, na koho sa obratit, alebo ako postupovat,pokial chcem vediet, preco si to urady takto vysvetluju??
    Prečo zakladáš stále novú tému na tú istú otázku. Veď to si sa už pýtal aj tu:

    http://www.porada.sk/t81913-7m-odstupy.html#post727566

    Pokiaľ máš doplňujúcu otázku, pokračuj v zadanej téme a nezakladaj zakaždým novú.

    babsy je offline (nepripojený) babsy

    babsy
    dakujem velmi pekne za radu. moja otazka sa sice stale toci okolo tych odstupov, ale teraz sa tyka niecoho trochu ineho, potrebovala by som na aku osobu alebo instituciu sa obratit.

    problem s vykladom vyhlasky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.