Zavrieť

Porady

Vrátenie zdanenej dotácie z ÚP - zaúčtovanie

Ako mám zaúčtovať v JÚ vrátenie časti dotácie Úradu práce v r.2012? Pozn. v r.2011 bola celá dotácia zdanená (celá bola zaúčtovaná ako POVZ)? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    zrejme boli použité paušálne výdavky

    nanika81 je offline (nepripojený) nanika81

    nanika81
    neviem, ,,pani účtovníčka,, mojej známej zdanila celú dotáciu, urobila chybu, to viem... teraz však neviem čo s rokom 2012, ako zaúčtovať vrátenie zdanenej dotácie?
    nurka ako ste nakoniec zaúčtovali vrátenie zdanenej dotácie? mám takýto problém teraz a neviem kudy kam

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    nurka (Dnes 16:38) ako ste nakoniec zaúčtovali vrátenie zdanenej dotácie? mám takýto problém teraz a neviem kudy kam

    Pokiaľ vediete jednoduché účtovníctvo, tak to zaúčtujete ako Iný zdaniteľný príjem ale mínusom, ale ak ste si v roku prijatia dotácie uplatnili paušálne výdavky a teraz robíte JU, tak to dáte do VNZD. Ale ak ste si aj predtým uplatnili paušal. výdavky, aj teraz ich budete uplatňovať, tak s vrátením dotácie nerobíte nič, pretože všetky výdavky okrem odvodov sú v tých 40%.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nurka SZČO si uplatní paušálne výdavky aj za tento rok, ale účtovníctvo ešte musí viesť kvôli úradu práce. takže v účtov. sa mi musí niekde objaviť. len kde? IZP mínusom alebo VZND?
    mondes A v roku prijatia dotácie sa tiež uplatńovali paušálne výdavky?
    nurka áno, každý rok
    mondes Už som ti písala v inej téme, že ja by som to dala do vnzd.
    nurka uz som si to tam nasla. dala som to VNZD. dakujem za rady.
      zbaliť

    Vrátenie zdanenej dotácie z ÚP - zaúčtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.