Zavrieť

Porady

Vývoz

Ahojte, nikdy som sa nestretla s problematikou JCD a vývozu, chcem sa spýtať, keď predávame a vyvážame tovar mimo EU, aké majú byť moje kroky ohľadom vybavenia colných záležitostí?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajty je offline (nepripojený) ajty

    ajty
    Treba si vypisat JCD a spolu s fakturou a tovarom ho predlozit na colnici odoslania... :-) takto je to dost jednoduche, vsak? :-)
    Ak potrebujete nieco konkretne, tak sa pytajte.... rad pomozem

    912 je offline (nepripojený) 912

    v podstate ani nič, len baba ...viac 912
    Ak nie je toho veľa, tak poslať cez niektorú prepravnú spoločnosť - robia aj JCD ... keď neviem kam z úzkych nechám to na nich (no, u nás sa to týka najmä dovozov).

    Zuzana

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Hlavne treba ratat s tym, ze kazdy colnik na Slovensku ma svoju vlastnu predstavu ako ma byt spravne vyplnene JCD. Take dataily ako ciarka, bodka, alebo umiestnenie udajov v ramci chlievika (s presnostou na milimetre) je niekedy dovod na buzeraciu. Najhorsie je to v Bratislave. Su ale aj colnice, kde su velmi ochotni.

    Kazdopadne ak tam budes chodit castejsie spravis si tam znamych (co je asi aj ucel tych buzeracii)

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    Dakujem Vám, ja mám z colníkov hotovú hrôzu. Vybavovala som totiž povolenie na predaj liehu a keď si nato spomeniem, tak sa mi tam vôbec nechce.

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    Ešte sa opýtam, do akého času musíme tovar po vybavení colných záležitostí odoslať?

    912 je offline (nepripojený) 912

    v podstate ani nič, len baba ...viac 912
    Na JCD je dole presne napísaná lehota, do ktorej musí tovar opustiť územie SR. Mám taký pocit, že najdlhšiu nám povoľujú do 7 dní.

    Zuzana

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.