Zavrieť

Porady

Vývoz, alebo intrakom.obchod?

Odberateľ z Holandska si pod svojím IC DPH objednal tovar, ktorý sme mu vyfakturovali, ale tovar sa posielal do Bosny a Hercegoviny. Máme vývozné JCD. Máme uvedenú dodávku brať ako vývoz, alebo ako intrakomunitárnu dodávku a uviesť ju aj v štvrťročnom súhrnnom výkaze?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    romanf je offline (nepripojený) romanf

    romanf
    Anču
    Odberateľ z Holandska si pod svojím IC DPH objednal tovar, ktorý sme mu vyfakturovali, ale tovar sa posielal do Bosny a Hercegoviny. Máme vývozné JCD. Máme uvedenú dodávku brať ako vývoz, alebo ako intrakomunitárnu dodávku a uviesť ju aj v štvrťročnom súhrnnom výkaze?
    Ja mám takýto prípad. Odberateľ z Nemecka si pod svojím IČ DPH objednal loď, my sem ju vyrobili a prebral ju odo mňa v Rumunsku. Máme vývozné JCD. Uvedenú dodávku beriem ako vývoz podľa §47 ods. 1, lebo miesto určenia je územie tretieho štátu. Faktúru vystavujem riadne na neho, ale do súhrnného výkazu to z vyššie uvedeného dôvodu nedávam.

    Vývoz, alebo intrakom.obchod?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.