Zavrieť

Porady

Nárok na daňový bonus

Dobrý deň, potrebovala by som radu pre jedného známeho ohľadom nároku na daňový bonus. Známy žije s družkov, 8.1.2006 sa im narodila dcéra, avšak na rodný list uviedli ako otca tohto známeho až v decembri 2007. Má nárok na daňový bonus za celý rok alebo len za december 2007? Tiež bude asi dôležité, že žije u družky, t. j. v spoločnej domácnosti ale trvalý pobyt tam nemá. Môže si uplatniť nezdaniteľnú časť aj na družku, alebo by musela byť manželkou? Ďakujem Vám všetkým za odpovede.
Mirka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mirka123 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebovala by som radu pre jedného známeho ohľadom nároku na daňový bonus. Známy žije s družkov, 8.1.2006 sa im narodila dcéra, avšak na rodný list uviedli ako otca tohto známeho až v decembri 2007. Má nárok na daňový bonus za celý rok alebo len za december 2007? Tiež bude asi dôležité, že žije u družky, t. j. v spoločnej domácnosti ale trvalý pobyt tam nemá. Môže si uplatniť nezdaniteľnú časť aj na družku, alebo by musela byť manželkou? Ďakujem Vám všetkým za odpovede.
    Mirka
    Nárok na DB má od 01/06, za predpokladu, že splňa podmienky výšky príjmu podľa § 33 Zákona o dani z príjmov. Nárok na NČ na družku nemá, tá je iba na manželku.

    Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

    Mirka123
    Ďakujem Tweety za rýchlu odpoveď. Dúfala som, že bude mať nárok, ale teraz zasa neviem, ako si uplatní DB ešte za rok 2006? Môže si zarátať DB za 2006 a za 2007 v DP za rok 2007? To by mu vyšla nulová daň a vrátili by mu všetky preddavky a ešte by dostal aj čo to navyše lebo od novembra je živnostník... Super info hneď na ráno...
    Ďakujem
    Mirka

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Mirka123 Pozri príspevok
    Ďakujem Tweety za rýchlu odpoveď. Dúfala som, že bude mať nárok, ale teraz zasa neviem, ako si uplatní DB ešte za rok 2006? Môže si zarátať DB za 2006 a za 2007 v DP za rok 2007? To by mu vyšla nulová daň a vrátili by mu všetky preddavky a ešte by dostal aj čo to navyše lebo od novembra je živnostník... Super info hneď na ráno...
    Ďakujem
    Mirka
    DB za rok 2006 má v pasé, jedine, že by podal dodatočné daňové priznanie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mirka123 Pozri príspevok
    Ďakujem Tweety za rýchlu odpoveď. Dúfala som, že bude mať nárok, ale teraz zasa neviem, ako si uplatní DB ešte za rok 2006? Môže si zarátať DB za 2006 a za 2007 v DP za rok 2007? To by mu vyšla nulová daň a vrátili by mu všetky preddavky a ešte by dostal aj čo to navyše lebo od novembra je živnostník... Super info hneď na ráno...
    Ďakujem
    Mirka
    Nie, v DP za rok 2007 si môže uplatniť DB len za rok 2007, za rok 2006 si ho uplatní len cez dodatočné DP.

    Nárok na daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.