Zavrieť

Porady

Vypis z Danoveho priznania do Socialnej poistovne

Ahojte,
prvy krat vypisujem toto tlacivo (Vypis z DP k dani z prijmov fyzickej osoby za rok 2007..) a mam niekolko otazok (nikde som totizto nenasiel pokyny na vyplnenie):

1. Ako IC pridelene Socialnou poistovnou mam dat co? Jedine co mi SP pridelila je identifikacne cislo zamestnavatela (ICZ) - mozem tam vyplnit toto?

2. Ke do jednotlivych riadkov nemam co vyplnit (nemal som take typy prijmov) - mam to nechat prazdne alebo tam dat nulu?

3. Mam poslat nejake prilohy? (napr. kopiu poslednej strany danoveho priznania, potvrdenie o prijmoch FO zo zavislej cinnosti, potvrdenie na uplatnenie nezdanitelnych casti..)

4. Kde ho mam poslat? Na centralu alebo do mojej pobocky? Kde najdem adresu?

Dakujem velmi pekne za pomoc,

Majo
Naposledy upravil majo10 : 23.06.08 at 18:13
Usporiadat
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

majo10 Pozri príspevok
Ahojte,
prvy krat vypisujem toto tlacivo (Vypis z DP k dani z prijmov fyzickej osoby za rok 2007..) a mam niekolko otazok (nikde som totizto nenasiel pokyny na vyplnenie):

1. Ako IC pridelene Socialnou poistovnou mam dat co? Jedine co mi SP pridelila je identifikacne cislo zamestnavatela (ICZ) - mozem tam vyplnit toto?
ak nemáš pridelené tak nevypisuješ
2. Ke do jednotlivych riadkov nemam co vyplnit (nemal som take typy prijmov) - mam to nechat prazdne alebo tam dat nulu? Nuly sa nedávajä

3. Kde ho mam poslat? Na centralu alebo do mojej pobocky? Kde najdem adresu? najlepšie odniesť osobne do svojej pobočky alebo poslať doporučene tak isto do svojej pobočky

Dakujem velmi pekne za pomoc,

Majo
Nezabudni podľa výšky príjmu či si neni povinný sa povinne prihlásiť a vyplniť RLFO
0 0
majo10 majo10

majo10 je offline (nepripojený) majo10

Takze, ked to zhrniem:
1. Takze IČ nie je IČZ? Teda tam nevyplnim nic?
2. necham prazdne
3. doporucene na pobocku

Este som tam doplnil jednu otazku - netreba s tym poslat nejake prilohy? (napr. kopiu poslednej strany danoveho priznania, potvrdenie o prijmoch FO zo zavislej cinnosti, potvrdenie na uplatnenie nezdanitelnych casti..)


karpis Pozri príspevok
Nezabudni podľa výšky príjmu či si neni povinný sa povinne prihlásiť a vyplniť RLFO
K tomuto mi vies povedat viac? Co je to RLFO? Kde sa o tom viac dozviem? O aky prijem sa jedna, celkovy? Ake su tam hranice?

Diki moc,
Majo
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

majo10 Pozri príspevok
Takze, ked to zhrniem:
1. Takze IČ nie je IČZ? Teda tam nevyplnim nic?
2. necham prazdne
3. doporucene na pobocku

K tomuto mi vies povedat viac? Co je to RLFO? Kde sa o tom viac dozviem? O aky prijem sa jedna, celkovy? Ake su tam hranice?
Este som tam doplnil jednu otazku - netreba s tym poslat nejake prilohy? (napr. kopiu poslednej strany danoveho priznania, potvrdenie o prijmoch FO zo zavislej cinnosti, potvrdenie na uplatnenie nezdanitelnych casti..)
Diki moc,
Majo
povinným platiteľom sa stávaš, ak tvoj príjem v stlpci príjmy presiahol 12-násobok min.mzdy /97 200sk./ K vyplnenému reg.listu FO prikladáš kopiu živ.listu. reg.list si môžeš stiahnuť zo stránky www.socpoist.sk
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Podľa § 14 ods.1 písm. b) zákona č.461/2003 Z.z. o sociálnom poistení v znp., SZČO je povinne nemocensky poistená ak jej príjem z podnikania podľa § 6 ods. 1, 2, 5, 7 a 8 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov bol vyšší ako 12-násobok minimálnej mzdy zamestnancov v pracovnom pomere, odmeňovaných mesačnou mzdou.

Znamená to, že od 1.7.2008 budete povinne nemocensky poistený a podľa § 15 zákona aj povinne dôchodkovo poistený ako SZČO vtedy, ak váš príjem z podnikania za rok 2007 je vyšší ako 97200 Sk. Suma 97200 Sk je daná ako 12-násobok minimálnej mzdy zamestnanca, odmeňovaného mesačnou mzdou, 8100 Sk (12 x 8100 = 97200).

posudzuje sa hrubý príjem z podnikania (tržba) a nie základ dane. Čiže dôležité sú len príjmy.
0 0
majo10 majo10

majo10 je offline (nepripojený) majo10

Plati to aj v pripade, ak som mal (a stale mam) popri zivnosti aj riadny pracovny pomer - kde za mna zamestnavatel plati vsetky tieto veci?

Popri zamestnani bol moj prijem zo zivnosti (tesne) vacsi ako tych 97200 - takze sa mam registrovat?

Ja som uz zaregistrovany na SP ako zamestnavatel (vyplnal som Reg. list zamestnavatela), mam aj jedneho dohodara - jeho mam aj zaregistrovaneho ako zamestnanca. Mam pouzit rovnaky formular ako ked registrujem zamestnanca? Toho mam moznost zaregistrovat aj cez net (elektronicka komunikacia).
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

majo10 Pozri príspevok
Plati to aj v pripade, ak som mal (a stale mam) popri zivnosti aj riadny pracovny pomer - kde za mna zamestnavatel plati vsetky tieto veci?

Popri zamestnani bol moj prijem zo zivnosti (tesne) vacsi ako tych 97200 - takze sa mam registrovat?

Ja som uz zaregistrovany na SP ako zamestnavatel (vyplnal som Reg. list zamestnavatela), mam aj jedneho dohodara - jeho mam aj zaregistrovaneho ako zamestnanca. Mam pouzit rovnaky formular ako ked registrujem zamestnanca? Toho mam moznost zaregistrovat aj cez net (elektronicka komunikacia).
Ak si presiahol stanovený príjem, musíš sa registrovať aj keď si zamestnaný. Formulár je rovnaký ako pre zamestnancov, cez net to asi nepôjde, SP ti musí prideliť nové IČZ ako živnostníkovi. Doporučujem osobnú návštevu SP. Termín do 8.7. - registrácia, do 30.6. - odovzdanie výpisu z DP.
0 0
majo10 majo10

majo10 je offline (nepripojený) majo10

veronikasad Pozri príspevok
Ak si presiahol stanovený príjem, musíš sa registrovať aj keď si zamestnaný. Formulár je rovnaký ako pre zamestnancov, cez net to asi nepôjde, SP ti musí prideliť nové IČZ ako živnostníkovi. Doporučujem osobnú návštevu SP. Termín do 8.7. - registrácia, do 30.6. - odovzdanie výpisu z DP.
Dakujem, pojdem sa tam teda zaregistrovat, k registracii FO teda potrebujem kopiu zivnostenskeho listu (staci obycajna, alebo overena notarom?) a vyplnit formular RL FO (zo stranky http://www.socpoist.sk/616/1567s), hej? Este nejake doklady?

K vypisu z DP mam prilozit nejake dokumenty?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

majo10 Pozri príspevok
Dakujem, pojdem sa tam teda zaregistrovat, k registracii FO teda potrebujem kopiu zivnostenskeho listu (staci obycajna, alebo overena notarom?) a vyplnit formular RL FO (zo stranky http://www.socpoist.sk/616/1567s), hej? Este nejake doklady?

K vypisu z DP mam prilozit nejake dokumenty?
Ak pôjdeš osobne, kopia ŽL nemusí byť overená, pre istotu si zober so sebou originál.
Pokial si si v daňovom priznaní uplatňoval zníženie základu dane o životné poistenie, môžeš tak urobiť aj pre zníženie vymeriavacieho základu do SP. Vtedy prikladáš kopiu potvrdenia z poisťovne. Má to však význam len v prípade, ak tvoj základ dane je vyšší ako 24-násobok min.mzdy /čo u teba asi nie je/. Ak je nižší, nemá to význam, platíš odvody z min. mzdy
0 0
majo10 majo10

majo10 je offline (nepripojený) majo10

veronikasad Pozri príspevok
Ak pôjdeš osobne, kopia ŽL nemusí byť overená, pre istotu si zober so sebou originál.
Pokial si si v daňovom priznaní uplatňoval zníženie základu dane o životné poistenie, môžeš tak urobiť aj pre zníženie vymeriavacieho základu do SP. Vtedy prikladáš kopiu potvrdenia z poisťovne. Má to však význam len v prípade, ak tvoj základ dane je vyšší ako 24-násobok min.mzdy /čo u teba asi nie je/. Ak je nižší, nemá to význam, platíš odvody z min. mzdy
Sory ze som otravny, ale pre uistenie - takze odteraz bude tieto odvody za mna platit zamestnavatel a aj ja za zivnost?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
majo10 Pozri príspevok
Sory ze som otravny, ale pre uistenie - takze odteraz bude tieto odvody za mna platit zamestnavatel a aj ja za zivnost?

Presne tak.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

a potom v prípade PN, mas narok na nemocenske poistenie z 2 davok aj ako zamestnanec aj ako SZČO!
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Treba si dať pozor, aby ste neplatili v spojení zamestnanie + SZČO viac ako z maxim. VZ.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

ZuzanaP Pozri príspevok
Treba si dať pozor, aby ste neplatili v spojení zamestnanie + SZČO viac ako z maxim. VZ.
Je dobre raz za rok požiadať Soc. poisťovňu o prepočítanie správnosti odvodov.
0 0
Uľa Uľa

Uľa je offline (nepripojený) Uľa

Prosím vás o radu - keďže nerobím podvojné účtovníctvo, chcem sa spýtať ako vyplniť výpis z DP do SP, keď SZČO viedol podvojné účto. Ďakujem
0 0
infoziadatel infoziadatel

infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

karpis Pozri príspevok
Podľa § 14 ods.1 písm. b) zákona č.461/2003 Z.z. o sociálnom poistení v znp., SZČO je povinne nemocensky poistená ak jej príjem z podnikania podľa § 6 ods. 1, 2, 5, 7 a 8 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov bol vyšší ako 12-násobok minimálnej mzdy zamestnancov v pracovnom pomere, odmeňovaných mesačnou mzdou.

Znamená to, že od 1.7.2008 budete povinne nemocensky poistený a podľa § 15 zákona aj povinne dôchodkovo poistený ako SZČO vtedy, ak váš príjem z podnikania za rok 2007 je vyšší ako 97200 Sk. Suma 97200 Sk je daná ako 12-násobok minimálnej mzdy zamestnanca, odmeňovaného mesačnou mzdou, 8100 Sk (12 x 8100 = 97200).

posudzuje sa hrubý príjem z podnikania (tržba) a nie základ dane. Čiže dôležité sú len príjmy.
Minimálna mzda sa berie k akému dátumu? Keď počítam príjmy za rok 2008, tak beriem výšku minimálnej mzdy k 1.1.2008 alebo k 1.1.2009???
Ďakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Čítaj tu aj s odôvodnením http://www.porada.sk/924229-post53.html
0 0
infoziadatel infoziadatel

infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

Marína Pozri príspevok
Čítaj tu aj s odôvodnením http://www.porada.sk/924229-post53.html
ďakujem za rýchlu odpoveď Marína, a môžem sa ešte spýtať, ak mám živnosť od 1.10.2008 a môj základ dane je 221552sk, tak môj vymeriavací zaklad na odvody do SP bude ako sa počítať, že 221552:3:2´=36826sk???

ďakujem Z
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

infoziadatel Pozri príspevok
ďakujem za rýchlu odpoveď Marína, a môžem sa ešte spýtať, ak mám živnosť od 1.10.2008 a môj základ dane je 221552sk, tak môj vymeriavací zaklad na odvody do SP bude ako sa počítať, že 221552:3:2´=36826sk???

ďakujem Z

Nepoteším Ťa, ale presne tak ho vypočítaš.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

infoziadatel Pozri príspevok
ďakujem za rýchlu odpoveď Marína, a môžem sa ešte spýtať, ak mám živnosť od 1.10.2008 a môj základ dane je 221552sk, tak môj vymeriavací zaklad na odvody do SP bude ako sa počítať, že 221552:3:2´=36826sk???

ďakujem Z
Ak si si znižoval základ dane v DP o životné poistenie alebo DDS, prilož kopiu aj k výpisu z DP pre soc.poisťovnu. Môžeš si tiež znížiť vymer. základ v soc.poisťovni.
0 0
yoxer yoxer

yoxer je offline (nepripojený) yoxer

Ahojte poradaci,
este mam taku otazku, podnikam od septembra 2008, danove priznanie som uz odovzdal a podla toho co som tu cital to chapem tak, ze do 30.6.2009 musim odovzdat do SP ten vypis z DP. v podstate viem ako to vyplnit, len mi nie je jasne
1. kolonka IČ ( nemal som pri zacati podnikania oznamit tuto skutocnost na SP aby mi toto cislo pridelili? Samozrejme nemyslim prihlasku na dobrovolne poistenie, nakolko som prvy rok oslobodeny od odvodov do SP. Jednoducho ci len nie je nejaky oznamovaci formular...) ma byť prazdna?
2. vyplna sa vypis za rok 2008 v korunach alebo v eurach?
3.co zaskrtnut v pripade ze som si uplatnil pausalne vydavky a neviedol som JÚ ani PÚ

ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať