Zavrieť

Porady

Zrážky zamestnanca z exekúcie v depozite u zámestnávateľa po .zastavení exekúcie

Dobrý deň .Zámestnávateľ mi zrážal na príkaz exekútora zrážky z platu.Po rozhodnutí súdu o odklade exekúcie mi účtovníčka zrážky vykonávala ,ale ostávali v depozite.Teraz následne mi prišlo uznesenie o zastavení exekúcie ,ktorá je považovaná za neprípustnú.Kto má dať teraz príkaz mojej účtovníčke ,aby zrazené sumy previedla na môj účet a do akého termínu.Má to urobiť Okresný súd ,ktorý vydal uznesenie o zastavení ,alebo to má urobiť exekútor ,ktorý vydal príkaz na zrážky? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Podľa mňa (odborníci ma opravia):
    Na základe rozhodnutia súdu o neprípustnosti exekúcie (a mal by to dostať i dotyčný exekútor) stráca platnosť exekučný príkaz daného exekútora. Ten musí na to upozorniť (oznámiť) zamestnávateľovi, aby sa viacej nevykonávali zrážky zo mzdy (na základe exekučného titulu) a finančné prostriedky musí zamestnávateľ okamžite previesť späť na tvoj účet. Vzhľadom na dobu na odvolanie (15 dní) - počítaj s lehotou cca 21 dní. Ak by však exekútor nekonal v tomto smere a i naďalej by boli zrážky vykonávané a zadržiavané - oznám konanie exekútora http://www.ske.sk/ a môžeš potom podať na neho žalobu pre neoprávnené zadržiavanie finančných prostriedkov. Zamestnávateľ len plní to, čo mu exekútor nakáže....

    Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

    Bednarova J
    Ak to nespraví exekútor, treba ho na tú skutočnosť upozorniť, potvrdiť si právoplatnosť uznesenia o zastavení exekúcii na súde a tiež ho predložiť zamestnávateľovi so žiadosťou o vyplatenie zrážkok.( aj keď mal by to spraviť exekútor, ale nie je žiadne ustanovenie, ktorý by bránilo samotnému zamestnancovi predložiť uznesenie o zastavení exekúcie )

    Zrážky zamestnanca z exekúcie v depozite u zámestnávateľa po .zastavení exekúcie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.