Zavrieť

Porady

zivotopis a ziadost

Sorry, nenasiel som ziadnu sekciu vhodnu na moju otazku, tak som uznal za vhodne to dat sem.
Ukoncil som VS a chcem si najst nejaku pracu. Samozrejme potrebujem mat dobre napisanu ziadost a zivotopis.
Ako sa teraz tieto dokumenty pisu, je na to nejaka norma, alebo je to jedno, nechcem to pisat ako napr. pred 10-15 rokami, lebo od vtedy sa toho mozno vela zmenilo.
Existuje nejaka sablona ?
thx
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    dakujem poznam google Ja som skor technik a nemam rad zbytocnu birokraciu aj ked niekedy je to nevyhnutne (ako napr. teraz)
    Ja mam zivotopis napisany, ale to som pisal asi v roku 2007-8 a mam to napisane len tak vselijak .... Myslel som si ci sa neuvadza v nejakych normach ako to ma presne vyzerat, ake pismo, zarovnanie, odstavce atd ....
    Stale sa nieco meni a ked v 2007 to bolo tak, dnes to uz moze byt inak
    2 lujza ty si na tych strankach aj bola aspon na tej druhej ??? skus tam kliknut a stiahni si tie subory (su to 3 bajtove ikony )
    Nuz nevadi, chcel som to mat rychlo a niekym overene, ze "TERAZ SA TO PISE TAKTO" ale musim pouzit google
    Braňo si síce technik, ale napísať v životopise hrúbku sa v dnešnej dobre považuje za diskvalifikáciu. Tebe sa to podarilo

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Fero11 Pozri príspevok
    dakujem poznam google Ja som skor technik a nemam rad zbytocnu birokraciu aj ked niekedy je to nevyhnutne (ako napr. teraz)
    Ja mam zivotopis napisany, ale to som pisal asi v roku 2007-8 a mam to napisane len tak vselijak .... Myslel som si ci sa neuvadza v nejakych normach ako to ma presne vyzerat, ake pismo, zarovnanie, odstavce atd ....
    Stale sa nieco meni a ked v 2007 to bolo tak, dnes to uz moze byt inak
    2 lujza ty si na tych strankach aj bola aspon na tej druhej ??? skus tam kliknut a stiahni si tie subory (su to 3 bajtove ikony )
    Nuz nevadi, chcel som to mat rychlo a niekym overene, ze "TERAZ SA TO PISE TAKTO" ale musim pouzit google
    vieš ja som to ako keby že ja....tiež by som si hľadala na google .....nepochybujem o tom že ho poznáš ale ved sú tam pekné vzory..
    bola som na tých stránkach nič som si nesťahovala...to som nechala na teba

    tomasjuve je offline (nepripojený) tomasjuve

    tomasjuve
    mna by zaujimalo ak je clovek nezamestanany nejaky cas ale nie z dovodu ze by si nebol schopny najst pracu ( napr pauza na cestovanie , choroba ) ci to moze v zivotopise nejako vysvetlit aby teda nevyzeral ze nie je schopny si najst pracu

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    tomasjuve Pozri príspevok
    mna by zaujimalo ak je clovek nezamestanany nejaky cas ale nie z dovodu ze by si nebol schopny najst pracu ( napr pauza na cestovanie , choroba ) ci to moze v zivotopise nejako vysvetlit aby teda nevyzeral ze nie je schopny si najst pracu
    Moze, presne tak, ako si napisal. Jednoducho napises odvtedy dovtedy som bol dlhdobo PN alebo cestoval okolo sveta...

    mart. je offline (nepripojený) mart.

    mart.
    prosím vás, ako správne uvádzať v životopise napr. pri štúdiu, že ešte niečo trvá ?
    napr. "2011 - doteraz" alebo "2011 - stále trvá", čo je podľa vás lepšie, resp. vhodnejšie ?

    ivčiči je offline (nepripojený) ivčiči

    ivčiči
    najlepsi zivotopis resp. vzor (sablona) je europass ten ta navadza na vyplnenie vsetkych potrebnych veci vies si tam nahrat aj foto aj to dat do pdf ci wordu a uznava sa to vsade, nemali by s tym byt ziadne problemy

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    mart. Pozri príspevok
    prosím vás, ako správne uvádzať v životopise napr. pri štúdiu, že ešte niečo trvá ?
    napr. "2011 - doteraz" alebo "2011 - stále trvá", čo je podľa vás lepšie, resp. vhodnejšie ?
    od 2011 študent

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ...každý Word má šablóny .......

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    buchač Pozri príspevok
    ...každý Word má šablóny .......
    Fero11 Pozri príspevok
    dakujem poznam google Ja som skor technik a nemam rad zbytocnu birokraciu aj ked niekedy je to nevyhnutne (ako napr. teraz)
    Ja mam zivotopis napisany, ale to som pisal asi v roku 2007-8 a mam to napisane len tak vselijak .... Myslel som si ci sa neuvadza v nejakych normach ako to ma presne vyzerat, ake pismo, zarovnanie, odstavce atd ....
    Stale sa nieco meni a ked v 2007 to bolo tak, dnes to uz moze byt inak
    2 lujza ty si na tych strankach aj bola aspon na tej druhej ??? skus tam kliknut a stiahni si tie subory (su to 3 bajtove ikony )
    Nuz nevadi, chcel som to mat rychlo a niekym overene, ze "TERAZ SA TO PISE TAKTO" ale musim pouzit google
    ...očúvaj technik .........

    ...po prvé ...myslíš si , že tie šablóny sú len tak na trt ????...teda v tom Worde ...

    ...a po druhé ...nikde nie je napísané , udané , predpísané , že akou formou má byť ten oný životopis napísaný ...teda , ak si ho niekto nežiada - napríklad profesný ...

    ...do životopisu zadrieť musíš len fakty , ktoré sú nutné ....

    nechcem to pisat ako napr. pred 10-15 rokami, lebo od vtedy sa toho mozno vela zmenilo.
    ...a vieš že ani nie ?????......vždy to je a aj bude iba životopis , nič iné ...
    ...zmenila sa iba ak tá forma .....trošička .....



    ....a ozaj , životopis sa môže napísať aj rukou , niekde dokonca vyžadujú a má to aj svoje opodstatnenie...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.