Zavrieť

Porady

exekúcia

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu: má vyrátané podľa priloženej tabuľky zrážky zo mzdy len nerozumiem koľko mám zraziť ak mám dve exekúcie, ktoré prišli na raz. Jedna je vo výške 258,70 a druhá 275,30 €. Prosím poradte mi koľko mám zraziť zamestnancovi zo mzdy za mesiac august 2010? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evana je offline (nepripojený) Evana

    Evana
    Tiež by som chcela poprosiť o radu:
    Na zamestnanca mi prišiel príkaz na začatie exekúcie zrážkami zo mzdy, podľa ktorého mám vykonávať zrážky z 1/3 mzdy. Následne som asi po 3 týždňoch dostala na toho istého zamestnanca 3 uznesenia zo súdu, ktorými súd nariaďuje na uspokojenie prednostných pohľadávok zrážky zo mzdy (isté sumy mám zrážať a keď mi doručia upovedomenie o právoplatnosti rozhodnutia, tak sumy poukážem).
    Rozumiem tomu tak, že prednostné pohľadávky sa uspokojujú najprv z 2.tretiny... Tá však stačiť nebude a teraz neviem, či má prednostná pohľadávka prednosť pred tou, čo prišla skôr (tá nie je prednostná), alebo mám zrážať len tú druhú tretinu, keďze tá prvá je už "obsadená"?
    Vopred ďakujem za pomoc!

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    gabuš Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som Vás poprosiť o radu: má vyrátané podľa priloženej tabuľky zrážky zo mzdy len nerozumiem koľko mám zraziť ak mám dve exekúcie, ktoré prišli na raz. Jedna je vo výške 258,70 a druhá 275,30 €. Prosím poradte mi koľko mám zraziť zamestnancovi zo mzdy za mesiac august 2010? Ďakujem.
    Obidve máš neprednostné ?
    Rozpočítaj pomerne:
    Vypočítaná suma zrážky deleno celková suma obidvoch exekúcií krát suma konkrétnej exekúcie.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Evana Pozri príspevok
    Tiež by som chcela poprosiť o radu:
    Na zamestnanca mi prišiel príkaz na začatie exekúcie zrážkami zo mzdy, podľa ktorého mám vykonávať zrážky z 1/3 mzdy. Následne som asi po 3 týždňoch dostala na toho istého zamestnanca 3 uznesenia zo súdu, ktorými súd nariaďuje na uspokojenie prednostných pohľadávok zrážky zo mzdy (isté sumy mám zrážať a keď mi doručia upovedomenie o právoplatnosti rozhodnutia, tak sumy poukážem).
    Rozumiem tomu tak, že prednostné pohľadávky sa uspokojujú najprv z 2.tretiny... Tá však stačiť nebude a teraz neviem, či má prednostná pohľadávka prednosť pred tou, čo prišla skôr (tá nie je prednostná), alebo mám zrážať len tú druhú tretinu, keďze tá prvá je už "obsadená"?
    Vopred ďakujem za pomoc!
    V 1. exekúcii pokračuješ z prvej tretiny. Z druhej tretiny uspokojíš všetky tri pomerne.
    Vypočítaná suma zrážky deleno celková suma obidvoch exekúcií krát suma konkrétnej exekúcie.
    Predpokladám, že výživné tam nefiguruje medzi prednostnými zrážkami.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.