Zavrieť

Porady

preprava tovaru

Poprosím poraďákov znalých problematiku medzinárodnej dopravy o pomoc.
Česká firma, so sídlom v ČR registrovaná aj SK , nakládka SK, vykládka SK, s tovarom sa vôbec neprekročili hranice SK. Má byť faktúra vystavená so slovenskou DPH, pokiaľ ano, podľa akého § . Vopred Vám pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Rosemary, podľa toho čo píšeš skôr potrebuješ znalca vnútroštátnej prepravy. Ale vážne, ide o §15.1 bez ohľadu na to pod akým IČ-DPH ČR firma vystupuje, ak pod SK IČ-DPH tak samozrejme je to s DPH.

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    No a teraz tomu už vôbec nerozumiem ( a to som si myslela že už za toľké roky práce v doprave aspoň trochu tomu rozumiem) V § 15.1. miestom dodania zdaniteľnej osobe je miesto, kde má táto osoba sídlo. Sídlo má v ČR.
    V § 15.1 sa nikde neuvádza začiatok ani koniec prepravy. Keby bola nakládka
    v ČR, vykládka na SK fakturovala by som to bez DPH, daň by bola vybraná v Čechách. Ja už som z toho úplne kravka. Dá mi do toho niekto trochu logiky.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Rosemary, od 1.1.2010 je každá služba §15.1 okrem výnimiek v §16, keďže takáto výnimka tam nie je /§16.5-8 pri preprave rieši iné ako zdaniteľné osoby/ tak je to dodanie podľa §15.1 a to buď bez DPH /ak ide o českého odberateľa identifikovaného českým IČ-DPH / alebo s DPH /ak ide o českého odberateľa identifikovaného slovenským IČ-DPH - vtedy sa to považuje za službu dodanú prevádzkarni zdaniteľnej osoby/

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    Aj ja sa trapim s jednou prepravou. Je to preprava na území SR pre poľského odberateľa platcu DPH v PL aj so sídlom v PL. Bude táto preprava so slovenskou DPH? Moc ďakujem.

    lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

    lenkam68
    Soňula Pozri príspevok
    Aj ja sa trapim s jednou prepravou. Je to preprava na území SR pre poľského odberateľa platcu DPH v PL aj so sídlom v PL. Bude táto preprava so slovenskou DPH? Moc ďakujem.
    Preprava koho, alebo čoho?

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    Soňula Pozri príspevok
    Aj ja sa trapim s jednou prepravou. Je to preprava na území SR pre poľského odberateľa platcu DPH v PL aj so sídlom v PL. Bude táto preprava so slovenskou DPH? Moc ďakujem.
    ak sa jedna o prepravu tovaru...tak ako v predchádzajúcich prípadoch, miesto dodania je podla §15,1.. cize ak tuto prepravu fakturujete osobe identifikovanej pre dan v PL, fakturacia bude bez slovenskej DPH

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    Viac píšem: Sme dopravcovia. Na základe objednávky od odberateľa z PL /platca DPH v PL/ sme prepravili tovar na území Slovenska. Za túto službu mu vystavujem faktúru, ale teraz neviem, či ju mám vystaviť so slovenskou DPH, alebo nie, keď ma odberateľ sídlo v PL. Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.