Zavrieť

Porady

Prihláška k DzZČ alebo Žiadosť ?

Ahojte poraďáci.....

Opäť potrebujem aj ja odbornú pomoc. Keď má sro zamestnancov je povinnosť tejto sro sa na DÚ k Dz ZČ prihlásiť alebo je povinnosť podať žiadosť na túto daň ? Ktorý príslušný § ktorého zákona toto upravuje ? Zatiaľ ak sa nemýlim bola povinnosť sa prihlásiť k tejto dani a nie o ňu žiadať. Pretože mám pochybnosti o postupe pracovníčky na registrácii na DÚ. Ďakujem copred za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Economic Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci.....

    Opäť potrebujem aj ja odbornú pomoc. Keď má sro zamestnancov je povinnosť tejto sro sa na DÚ k Dz ZČ prihlásiť alebo je povinnosť podať žiadosť na túto daň ? Ktorý príslušný § ktorého zákona toto upravuje ? Zatiaľ ak sa nemýlim bola povinnosť sa prihlásiť k tejto dani a nie o ňu žiadať. Pretože mám pochybnosti o postupe pracovníčky na registrácii na DÚ. Ďakujem copred za odpoveď.
    Prihláška k registrácii daňovníka aj s prísl. § Zákona o správe dani a poplatkov.
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...rihlaskapo.pdf

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Tweety Pozri príspevok
    Prihláška k registrácii daňovníka aj s prísl. § Zákona o správe dani a poplatkov.
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...rihlaskapo.pdf
    Ďakujem krásne. Mne sa to zdalo čudné, že pýtajú žiadosť o registráciu.... Nenašla som žiadnu totiž....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Economic Pozri príspevok
    Ďakujem krásne. Mne sa to zdalo čudné, že pýtajú žiadosť o registráciu.... Nenašla som žiadnu totiž....
    Možno išlo len o zlú interpretáciu, alebo jednoducho o nedorozumenie.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Tweety Pozri príspevok
    Možno išlo len o zlú interpretáciu, alebo jednoducho o nedorozumenie.

    Ešte taká jedna vec. Doteraz za všetkých mojich klientov /nie nových, ale takých ktorí nemali zamestnancov od začiatku a registráciu k DzP už mali dávno urobenú/ to robila tak, že som listom na DÚ oznámila, že sa prihlasujeme k tejto dani. Doteraz mi to všade tak akceptovali bez akejkoľvek výtky. Tú základnú registráciu /ako bol link/ by som využila pri základnej registrácii k dani z príjmov PO a zároveň k DzPzZČ keby od začiatku tam zamestnanci boli. Ale to je jedno, budem musieť predložiť to čo chcú, nech mám pokoj. No ja osobne myslím, že ten list mohol byť považovaný kľudne za prihlásenie sa k spomínanej dani. No úradník je úradník.

    Prihláška k DzZČ alebo Žiadosť ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.