Zavrieť

Porady

Minimálna mzda, každoročné zvyšovanie minim. mzdy -dodatky?

Ahojte, ak má z-nec v pracovnej zmluve uvedenú minimálnu mzdu a mám zamestnaného napr. z-ca od roku 2012 až do teraz je treba robiť dodatky k prac. zmluvám? pretože minimálna mzda je automaticky zo zákona, ako to riešite vy? alebo v prac. zmluve uvediem mzdové podmienky podľa dohody a je to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    ak je to minimálna mzda , ktorá sa každoročne zvyšuje tak každý rok dodatok k pracovnej zmluve.

    janka6805 je offline (nepripojený) janka6805

    janka6805
    Alebo možeš dať teraz do dodatku ako mzdove podmienky že tam napišeš slovom "vo výške minimalnej mzdy" a tym padom nemusiš každy rok davať dodatok.
    cinky16 a mozem to dopisat aj perom do pracovnej zmluvy? ide o to, ze uz tam mam podpis z-nca, aby som ho nemusela volať podpisať tú istú zmluvu, so slovom "vo výške minimalnej mzdy"...
    ivka70 nemozes, kopia, ktoru ma zamestnanec musi byt zhodna s originalom, ktory mas ty.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Áno, súhlasím s janka6805. Stačí, ak v pracovnej zmluve uvedieš slovom minimálna mesačná mzda, resp. minimálna hodinová mzda a nemusíš robiť dodatky. Mám to overené.

    Minimálna mzda, každoročné zvyšovanie minim. mzdy -dodatky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.