Zavrieť

Porady

Dovoz z číny...

Čítal som tu toho veľa,ale mám v tom miš-maš, môže mi to niekto vysvetliť?
Doveziem tovar z číny. Som platcom DPH.
CLO = 3,7%
DPH = 19%
DOPRAVA = 500 Eur
TOVAR = 4000 Eur
1.) To zaplatím a možno aj nejaké poplatky, píšem správne???
2.) Tovar je učený na ďalší predaj, takže ak chcem tovar ďalej predávať, mám na neho pri predaji znova účtovať DPH? Správne?
3.) Ale tým na jeden tovar budem mať 2x DPH??? Nejako sa jedno DPH vráti, alebo ako to je?
4.) Tovar chcem predávať aj do ČR, Poľska, Maďarska a Rakúska. Ako je to s jeho účtovaním? Účtujem bez DPH, alebo...? Ako to je vlastne s DPH???
5.) Platím daň aj za dopravu?

Už vopred ďakujem za Vaše odpovede.

Ostávam s pozdravom Jančo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    ak ti je luto zaplatit uctovnika, kt. ta od toho odbremeni, tak by to chcelo absolvovat zopar skoleni... hlavne o dph...

    zaroven ta obdivujem, ze si trufas uctovat si to sam... pretoze to neni zalezitost par minut za pc... mozes narobit viac skody ako uzitku...

    MrFinance je offline (nepripojený) MrFinance

    MrFinance
    zaroven ta obdivujem, ze si trufas uctovat si to sam... pretoze to neni zalezitost par minut za pc... mozes narobit viac skody ako uzitku...
    To nemám problém zaplatiť.
    3 mesiace som robil prieskum trhu, a prisiel som na velmi dobré výsledky. Účtovníka určite zaplatím, aj teraz si to nerobím sám. Len teraz nikto nemá čas, však DPH sa blíži a aj Daňové priznania.
    Ja len chcem zistiť presnejšie všetky moje možné náklady, za akú cenu to viem kúpiť, poplatiť poplatky a predať hlavne to s tým DPH mi rýpe v hlave .
    A sám by som sa to určite neodvážil!

    Ešte raz vďaka.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    vies, ono odpovedat ti na vsetky tvoje otazky je hotova prednaska o dph...

    tak ak mas casu dost, preluskaj viac poradu, je tu toho fakt dost popisane...

    akurat je skoda, ze tu neni akysi sumar najcastejsich otazok a ku nim vypichnute najlepsie temy... potom to luskanie trva dlhsie a cim dlhsie hladas tym to prestava bavit... bohuzial vela novych poradakov radsej zada novu temu ako by mali hladat a potom je to velmi neprehladne...

    MrFinance je offline (nepripojený) MrFinance

    MrFinance
    Však to viem, že to je celá prednáška, peto som sa pýtal v krátkosti. Tu na Porade, som prešieľ veľa tém, ale nikde som to nenašiel v takom štádiu, ako potrebujem.
    Ale aj tak ešte raz veľka vďaka.

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    MrFinance Pozri príspevok
    Čítal som tu toho veľa,ale mám v tom miš-maš, môže mi to niekto vysvetliť?
    Doveziem tovar z číny. Som platcom DPH.
    CLO = 3,7%
    DPH = 19%
    DOPRAVA = 500 Eur
    TOVAR = 4000 Eur
    1.) To zaplatím a možno aj nejaké poplatky, píšem správne???
    zaplatis clo, DPH, dostanes od colnice JCD, zaplatis poplatok firme, ktora ti to preclila, asi jej budes podpisovat zastupovanie v colnom konani
    2.) Tovar je učený na ďalší predaj, takže ak chcem tovar ďalej predávať, mám na neho pri predaji znova účtovať DPH? Správne?
    si platca DPH, vsetky tvoje tuzemske vystupy, predpokladam, ze nerobis oslobodene plnenia, podliehaju dani na vystupe, takze na vsetok dalej predavany tovar v tuzemsku das 19% dan
    3.) Ale tým na jeden tovar budem mať 2x DPH??? Nejako sa jedno DPH vráti, alebo ako to je?
    DPH zaplatene colnici si uplatnis na vstupe a zapocitas s danou na vystupe, vysledkom bude v prislusnom zdanovacom obdobi bud nadmerny odpocet, ak este nic nepredas a zacnes az neskor, alebo danova povinnost ak budes taky uzasny , ze v tom zdanovacom obdobi, kedy si DPH uplatnis na vstupe aj predas vsetok tovar
    4.) Tovar chcem predávať aj do ČR, Poľska, Maďarska a Rakúska. Ako je to s jeho účtovaním? Účtujem bez DPH, alebo...? Ako to je vlastne s DPH???
    jedna sa o dodanie tovaru do statov EU, tieto plnenia su oslobodene, par. 43 zakon o DPH, vystavujes faktury bez DPH, hodnotu plneni uvadzas v suhrnnom vykaze a v DP na DPH r. 13 a 14
    5.) Platím daň aj za dopravu?
    tu nerozumiem otazke ako to je myslene

    Už vopred ďakujem za Vaše odpovede.

    Ostávam s pozdravom Jančo.
    odpovede v texte

    je tu vela tem, v ktorych sa to da najst, v poslednom case sa vela ludi pytalo na nadobudnutie tovaru z EU, z tretich krajin a dodavanie tovaru do EU, treba hladat
    treba sa pytat svojej uctovnicky, toto su pre nu standardne otazky

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    k bodu 5:

    asi myslis ci clo a dph sa pocita aj z ceny dopravy?

    Pokial ti dopravu fakturuje priamo dodavatel tovaru a je uvedena na fakture, tak ano, do vypoctu cla aj dph vstupuje aj doprava...

    (ja si objednavam sem-tam z USA dake veci a dph mi pocitaju z ceny tovaru plus prepravy )

    Este tak laicky by som ti povedala, ze tvojim nakladom na tovaru bude preprava a clo, kt. je dobre rozpocitat podla objednanych kusov, kt. sa tyka a takto si nacenis tovar.

    Takze ak tovar stoji 10,- eur, preprava na 1 ks vyjde 0,50 a clo 0,2, tak vysledna obstaravacie cena tohto tovaru je 10,70... toto je tvoj naklad na jeden kus... dph sa do nakladov nedostane ak si platca...

    toto je vysvetlenie z rychlika...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.