Zavrieť

Porady

Uschova penazi v banke pri kupe bytu

dobry den...rad by som sa iformoval....ideme kupovat byt .peniaze by som rad mal pripravene na ucte (myslim ze ucte predavajuceho???) a pri vklade na kataster na meno kupujuceho by sa tieto peniaze uvolnili v prospech predavajuceho...
pocul som nieco o uschove penazi v banke v takomto pripade...vlastne ze predavajuci nemoze disponovat peniazmi na jeho ucte , alebo poducte...to neviem...a tieto peniaze sa uvolnia az po vklade na ten kataster...

vie mi niekto nieco okolo tohoto poradit???

Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lbubo je offline (nepripojený) lbubo

    lbubo
    TUSIM CO JE VINKULACIA ALEE:::


    ALE PLATI TO AJ V PRIPADE POKIAL SA V BANKE NEZADLZUJEM A MAM VLASTNU HOTOVOST???? VINKULACIA JE PODLA MNA V PROSPEX BANKY ...NAPR...LIST VLASTNICTVA POKIAL Z NEJ BERIEM UVER ALEBO TAK...LENZE JA IDEM BEZ UVERU!...IBY CHCEM ABY PENIAZE BOLI PRIPRAVENE NA UCTE PREDAVAJUCEHO A PRI ZMENE MAJITELA NA KATASTRALNOM URADE NA MNA UVOLNIM MOJE VLASTNE PENIAZE KTORE BUDU PRIPRAVENE NA UCTE PREDAVAJUCEHO...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lbubo Pozri príspevok
    TUSIM CO JE VINKULACIA ALEE:::


    ALE PLATI TO AJ V PRIPADE POKIAL SA V BANKE NEZADLZUJEM A MAM VLASTNU HOTOVOST???? VINKULACIA JE PODLA MNA V PROSPEX BANKY ...NAPR...LIST VLASTNICTVA POKIAL Z NEJ BERIEM UVER ALEBO TAK...LENZE JA IDEM BEZ UVERU!...IBY CHCEM ABY PENIAZE BOLI PRIPRAVENE NA UCTE PREDAVAJUCEHO A PRI ZMENE MAJITELA NA KATASTRALNOM URADE NA MNA UVOLNIM MOJE VLASTNE PENIAZE KTORE BUDU PRIPRAVENE NA UCTE PREDAVAJUCEHO...
    Vinkulovať môžeš aj v prospech iného ako len banka.

    Iši je offline (nepripojený) Iši

    aj dôchodca Iši
    Peniaze majú byť uložené na účte kupujúceho,aby sa po prepise mohli poukázať predávajúcemu

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    S takouto formou platby nemam skusenost. Z vlastnej skusenosti odporucam zvazit platbu prostrednictvom notara - notarskej uschovy. Peniaze bude drzat u seba (na svojom bankovom ucte) notar a po prevod vlastnictva nehnutelnosti, na zaklade predlozeneho noveho listu vlastnictva, je povinny bezodkladne odoslat peniaze na ucet predavajuceho. V pripade, ze by z roznych dovodov nedoslo k zmene vlastnictva, notar peniaze predavajucemu nezasle.

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    bankova uschova:

    vidim v nej riziko nasledovne:

    majitel uctu, aj ked vinkuluje prostriedky v prospech niekoho, stale je majitelom uctu, z toho vyplyva, ze aj ked nemoze v danom case nakladat s vinkulovanymi prostriedkami, svoj ucet moze zrusit, to jest, svoje prostriedky moze ziskat bez splnenia podmienok bez

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    mona091 Pozri príspevok
    bankova uschova:

    vidim v nej riziko nasledovne:

    majitel uctu, aj ked vinkuluje prostriedky v prospech niekoho, stale je majitelom uctu, z toho vyplyva, ze aj ked nemoze v danom case nakladat s vinkulovanymi prostriedkami, svoj ucet moze zrusit, to jest, svoje prostriedky moze ziskat bez splnenia podmienok bez
    Ak sú prostriedky na účte vinkulované, tak nemôžeš účet jednoducho zrušiť. S vinkulovanými peniazmi alebo účtom môžeš manipulovať len potom, čo to povolí ten, v prospech koho je vinkulácia urobená.

    Viem o čom hovorím, mám vinkulovaný účet v prospech stavebnej sporiteľne a kým mi to neuvoľní stav. sporiteľňa, tak s tým nemôžem nič robiť. Len mi nabiehajú úroky z termínovaného vkladu.

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    ahoj,
    nechcem davat navody, ale snad len na ukazku:
    " V prípade bankovej vinkulácie je riziko, že v prípade, že je na majiteľa účtu uvalená exekúcia, exekútor môže na tieto financie siahnuť. "

    Uschova penazi v banke pri kupe bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.