Zavrieť

Porady

Akú zvoliť právnu formu hudobnej skupiny?

Pozdravujem,

internet ma pri hľadaní posielal na nezmyselné odkazy, preto by som sa s vami rád poradil o jednej veci - aká právna forma je vhodná pre hudobnú skupinu? Samozrejme z toho vyplýva aj otázka registrácie na príslušných úradoch atď...

Pôvodne som dostal ako tip neziskovú organizáciu, no samotná činnosť (koncerty, príp. nahrávanie albumov) sama o sebe odporuje slovu "nezisková". Rád by som totiž riešil zoskupenie ako jeden celok, keďže momentálne sa zmluvy riešia vždy s jednotlivými členmi. (násobne viac administratívy, podpisovania a asi poznáte podobné byrokratické radosti) Ideálny stav by bol taký, keby za skupinu mohli vystupovať v jej mene poverené osoby, ktoré by riešili všetky záležitosti za celok.

Vopred vďaka za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    svetlik je offline (nepripojený) svetlik

    svetlik
    sro, aj ked hudobna skupina nebude sro-ckou, ta bude len za skupinu dojednavat vsetky veci.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Aj podľa mňa jednoznačne sro. Dá sa teraz založiť za veľmi slušnú cenu pri využití elektronického podania do OR.

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Nedávno sme sa so synom bavili o tejto veci, tiež má kapelu a dospeli sme k tomu, že s.r.o.

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Ak už riešite komerčné záležitosti, môžete to riešiť buď uzavretím obvyklnej mandátnej zmluvy s manažérom (ktorý by zastupoval na základe samostatne uzavretej zmluvy každého člena skupiny) alebo ak si chcete komerčné veci riešiť sami len jednoduchšie tak založením s.r.o., v ktorej budú mať členovia kapely dohodnuté podiely (vklady do zákl. imania), podobne to majú nap. Horkýže ...

    Predmet podnikania s.r.o. by zrejme mohla byť vydavateľská činnosť (zahŕňa aj nakladanie s výsledkami tvorivej aut. činnosti), Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatí, Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamov).

    Pekný deň.

    Akú zvoliť právnu formu hudobnej skupiny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.