Zavrieť

Porady

Dva pracovné pomery.

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či môžem mať u dvoch rôznych zamestnávateľov uzatvorené pracovné zmluvy.
Momentálne som na materskej dovolenke a vo svojej pôvodnej práci som stále vedená ako zamestnanec. Počas MD (koniec MD 8/2012) som si našla prácu na 4 hodiny na dohodu, riaditeľ ma však požiadal, aby som od apríla nastúpila na plný úväzok na dobu určitú. Môžem ostať zamestnancom i v mojej pôvodnej firme i v tejto súčasnej?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stania0306 je offline (nepripojený) stania0306

    stania0306
    Tweety Pozri príspevok
    Môžeš ich mať.
    Ďakujem krásne za odpoveď. A musím o tom informovať môjho súčasného zamestnávateľa? Aké povinnosti mi vyplývajú?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    stania0306 Pozri príspevok
    Ďakujem krásne za odpoveď. A musím o tom informovať môjho súčasného zamestnávateľa? Aké povinnosti mi vyplývajú?
    To zavisi od toho ako mas koncipovanu pracovnu zmluvu.
    Pokial to tam nemas exaktne definovane pripadne nejdes robit uplne presne to iste, co robis u tvojho zamestnavatela, ku konkurencii, tak vo vseobecnosti nemas povinnost informovat o tm aktualneho zamestnavatela.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Moze zamestnanec uzavriet PP u ineho zamestnavatela pocas vypovednej doby u predchadzajuceho zamestnavatela, s ktorym sa dohodol ze pocas VD nemusi chodit do práce ?
    Nebude v takom prípade porusené
    "Priemerný týždenný pracovný čas zamestnanca vrátane práce nadčas nesmie prekročiť 48 hodín"
    kedze oficialne bude mat pocas 2 mesiacov 2 pracovne pomery, kazdy s tyzdennym pracovnym casom 37,5h ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bubkoch Pozri príspevok
    Moze zamestnanec uzavriet PP u ineho zamestnavatela pocas vypovednej doby u predchadzajuceho zamestnavatela, s ktorym sa dohodol ze pocas VD nemusi chodit do práce ? Môže.
    Nebude v takom prípade porusené
    "Priemerný týždenný pracovný čas zamestnanca vrátane práce nadčas nesmie prekročiť 48 hodín"
    kedze oficialne bude mat pocas 2 mesiacov 2 pracovne pomery, kazdy s tyzdennym pracovnym casom 37,5h ? Toto znenie je myslené len na PP u jedného zamestnáv.
    V texte.

    stania0306 je offline (nepripojený) stania0306

    stania0306
    bubkoch Pozri príspevok
    Moze zamestnanec uzavriet PP u ineho zamestnavatela pocas vypovednej doby u predchadzajuceho zamestnavatela, s ktorym sa dohodol ze pocas VD nemusi chodit do práce ?
    Nebude v takom prípade porusené
    "Priemerný týždenný pracovný čas zamestnanca vrátane práce nadčas nesmie prekročiť 48 hodín"
    kedze oficialne bude mat pocas 2 mesiacov 2 pracovne pomery, kazdy s tyzdennym pracovnym casom 37,5h ?
    super, ďakujem za pomoc

    hodmon je offline (nepripojený) hodmon

    hodmon
    trosku ina otazka:
    v sucasnej dobe som na RD do 05/2011, u zamestnavatela si privyrabam, ale narazila som na problem dohody a pracovneho pomeru. Na aku zmluvu by som mohla pre zamestnavatela pracovat, aby som ostala vedena na rodicovskej dovolenke?nastupit na PP mi nevyhovuje, pretoze v auguste nastupujem na druhu matersku a cez letne prazdniny potrebujem byt doma koli dcere.ak ostanem na rodicovskom, nemusim cez leto paltit odvody.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    hodmon Pozri príspevok
    trosku ina otazka:
    v sucasnej dobe som na RD do 05/2011, u zamestnavatela si privyrabam, ale narazila som na problem dohody a pracovneho pomeru. Na aku zmluvu by som mohla pre zamestnavatela pracovat, aby som ostala vedena na rodicovskej dovolenke?nastupit na PP mi nevyhovuje, pretoze v auguste nastupujem na druhu matersku a cez letne prazdniny potrebujem byt doma kvoli dcere.ak ostanem na rodicovskom, nemusim cez leto platit odvody.
    Od 1.1. sa menil zakon a mozes mat popri poberani rodicovskeho prispevku aj pracovat, cize mozes mat aj TPP aj dohodu - do 5/2011.

    Od 5/2011 mozes byt na TPP a pracovat z domu pocas leta, mozes byt v lete na PN, mozes si v lete zobrat neplatene volno, ak sa tak dohodnes
    Kedze RD konci v 5/2011, predlzit ju mozes len kvoli nepriaznivemu zdr. stavu dietata. Inak budes musiet ukoncit PP a prihlasit sa ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov.

    hodmon je offline (nepripojený) hodmon

    hodmon
    ivka70 Pozri príspevok
    Od 1.1. sa menil zakon a mozes mat popri poberani rodicovskeho prispevku aj pracovat, cize mozes mat aj TPP aj dohodu - do 5/2011.

    Od 5/2011 mozes byt na TPP a pracovat z domu pocas leta, mozes byt v lete na PN, mozes si v lete zobrat neplatene volno, ak sa tak dohodnes
    Kedze RD konci v 5/2011, predlzit ju mozes len kvoli nepriaznivemu zdr. stavu dietata. Inak budes musiet ukoncit PP a prihlasit sa ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov.
    a ked pojdem na PN, neovplyvni mi to vysku materskej? a ako je to teraz, ked som este do maja doma a privyrabam si...moze byt dohoda ak mam aj TPP?

    letoo je offline (nepripojený) letoo

    letoo
    Dobry den, mozem aj ja jednu otazku? Som na RD,som vedena ako zamestnanec vo firme, momentalne mam moznost si privyrobit u druhej firmy, len oni by potrebovali so mnou normalnu PRACOVNU ZMLUVU uzatvorit a nie Dohodu. Dnom podpisania Pracovnej zmluvy u druheho zamestnavatela sa mi automaticky rusi STATUS DOVOLENKA U PRVEHO? teda musim nastupit aj k prvemu v ten den do prace alebo mi musi dat vypoved? TO samozrejme nechcem. Chcem si len pocas RD privyrobit a po RD pokracovat u prveho. Ak je Dohoda, je tam casove obmedzenie, kolko hodin tyzdenne mozem len pracovat? VOPRED VELMI DAKUJEM.

    kikoza je offline (nepripojený) kikoza

    kikoza
    Poradíte aj mne, prosím? Známy má pracovnú zmluvu. Môže si vybrať dovolenku a počas nej ísť si na mesiac privyrobiť do inej firmy /tá ho vyšle do zahraničia/tiež na pracovnú zmluvu? Alebo by to bolo lepšie riešiť nejakou dohodou? Ďakujem za každú radu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kikoza Pozri príspevok
    Poradíte aj mne, prosím? Známy má pracovnú zmluvu. Môže si vybrať dovolenku a počas nej ísť si na mesiac privyrobiť do inej firmy /tá ho vyšle do zahraničia/tiež na pracovnú zmluvu? Alebo by to bolo lepšie riešiť nejakou dohodou? Ďakujem za každú radu.
    Môže mať súbežný pracovný pomer, pokial neide o činnosť podľa § 83 odst. 1) ZP.

    § 83
    Výkon inej zárobkovej činnosti

    Na začiatok

    (1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.

    cleonka je offline (nepripojený) cleonka

    cleonka
    Dobrý deň, prosím Vás môže mať zamestnanec uzatvorené dva pracovného pomery (každý na 1/4 prac.úväzok) u jedného zamestnávateľa? Ak áno, môžu byť na jednej pracovnej zmluve alebo musí byť každý PP na novej pracovnej zmluve. Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    cleonka Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás môže mať zamestnanec uzatvorené dva pracovného pomery (každý na 1/4 prac.úväzok) u jedného zamestnávateľa? ÁNo. Ak áno, môžu byť na jednej pracovnej zmluve alebo musí byť každý PP na novej pracovnej zmluve. Treba dve PZ.Ďakujem
    V texte.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.