Zavrieť

Porady

paragony

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať na bližšie informácie o zrušení používania paragonov. Včera som sa len sprostredkovane cez niekoľko ľudí dozvedela o zrušení používania paragonov. Vie niekto niečo bližšie o tom? Používam registračnú pokladnicu, ale čo ke´d sa mi pokazí a za dobu, kým ju opraví servisný technik mám prevádzku zavrieť, keďže sa už paragony vraj nepoužívajú?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Paragón je náhradný doklad vyhotovený namiesto pokladničného dokladu. Používa sa v prípade prerušenia prevádzky elektronickej registračnej pokladnice (ak je ERP pokazená) a podnikateľ chce počas opravy ďalej vykonávať svoju činnosť. Paragón je zväčša vypisovaný ručne, avšak počítače môžu byť nastavené tak, že sa paragón bude tlačiť priamo z PC, čím bude viesť podnikateľ evidenciu o predaji. To mu následne uľahčí nahodenie paragónov do pokladnice. Údaje z vyhotovených paragónov je podnikateľ povinný zaevidovať v elektronickej registračnej pokladnici, ktorej prevádzka bola prerušená, najneskôr do desiatich kalendárnych dní po uplynutí mesiaca, v ktorom bola prevádzka elektronickej registračnej pokladnice obnovená.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    počas tej doby môžeš predávať na faktúru.
    Servis má v podmienkach opravu do 24 hod., tak to zasa nemôže byť nejaká katastrofa.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    neistá začiatočníčka Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som sa spýtať na bližšie informácie o zrušení používania paragonov. Včera som sa len sprostredkovane cez niekoľko ľudí dozvedela o zrušení používania paragonov. Vie niekto niečo bližšie o tom? Používam registračnú pokladnicu, ale čo ke´d sa mi pokazí a za dobu, kým ju opraví servisný technik mám prevádzku zavrieť, keďže sa už paragony vraj nepoužívajú?
    Ďakujem
    V tejto téme je priložený zákon 289 , treba si ho prečítať , sú tam stanovené podmienky, kedy sa len môže paragón použiť a aký postup pri poruche ERP a všetky povinnosti okolo toho .
    http://www.porada.sk/t183388-registr...012-suhrn.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.