Zavrieť

Porady

Zrazka odmien bez suhlasu

Dobry den potrebovala by som poradit. Pracujem v zalozni a nevedome som vraj sposobila skodu do 2000€. Lenze ja nie som zlatnik a nerobime chemicky rozbor. Nakolko bolo zlato plnene. Nemame podpisanu hmotnu zodpovednost ani dohodu o zrazkach zo mzdy. Zamestnavatel mi uz ztrhol odmeny vo vyske 120€.
Podla toho co som sa dozvedela zo ZP nema na to pravo bez pisomnej dohody. Ma narok ziadat odo mna nahradu skody?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Odmeny sú nenárokovateľnou časťou mzdy. Na ich krátenie nepotrebuje súhlas zamestnanca, nie je to zrážka zo mzdy.
    Podmienky poskytovania odmien by ste mali mať definované v interných predpisoch.
    AK to ale máš na páske definované ako zrážku zo mzdy a nedala si k tej zrážke súhlas, zamestnáv. ju nemôže vykonať.
    Ale aj tak, na škodu by mal byť najprv vypracovaný škodový protokol.
    Nina204 Na paske to nemam vobec len mi telefonicky oznamili ze mi nedaju odmeny. Na paske ich mame aj vedene ako premie. A nemame ziadne podmienky poskytovania odmien v podstate nemame ani interne predpisy o tom.
    Vobec ma neupozornili pisomne ani nemam ziadny doklad o skode.
    Tweety tak sa na to popýtaj priamo zamestnávateľa, nech ti dá vysvetlenie k tomu

    Zrazka odmien bez suhlasu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.